25 روز تا جشنواره تئاتر فجر و انتشار یك فراخوان جدید

25 روز تا جشنواره تئاتر فجر و انتشار یك فراخوان جدید در فاصله کمتر از یک ماه تا شروع جشنواره تئاتر فجر، یک بخش دیگر با فراخوانی جدا به این رویداد افزوده شد.


به گزارش کارکادو به نقل از ایسنا، طبق اعلام حسین مسافر آستانه – دبیر - سی ونهمین دوره جشنواره تئاتر فجر از 11 بهمن ماه شروع می شود و امروز 15 دی ماه در صورتیکه کمتر از یک ماه تا آغاز کار این جشنواره باقی مانده، فراخوان جدید و مجزایی برای بخش هنر بدن و حرکت انتشار یافته است.
این بخش مقرر است همزمان با برگزاری جشنواره فجر در تهران، در جزیره کیش که شرایط مساعدتری هم از نظر شیوع ویروس کرونا دارد با رعایت پروتکل های بهداشتی اجرا شود.
این بخش که بطور «ویژه» و با مدیریت یاسر خاسب در جشنواره گنجانده شده، با مشارکت یک مجموعه فرهنگی و حمایت معاونت فرهنگی – اجتماعی منطقه آزاد کیش برپا خواهد شد و طبق فراخوانی در دو بخش تک نفره(سولو) و دو نفره(دوئت) از متقاضیان دعوت به ثبت نام کرده است.
اضافه شدن یک بخش دیگر به جشنواره تئاتر فجر در زمان کم باقی مانده تا شروع این رویداد بااینکه بخاطر شرایط ویژه امسال می تواند قابل توجیه باشد، اما باتوجه به تاکید مدیران هنری در چند سال قبل در خصوص داشتن یک بخشنامه مشخص برای رویدادهای هنری فجر، معین نیست هر کدام از بخش های درنظر گرفته شده در رویداد امسال چه سرنوشتی در آینده خواهند داشت!
هنرمندان مشتاق حضور در این بخش می توانند فایل تصویری اجرای خودرا تا 25 دی 99 به همراه مشخصات کامل به آدرس الکترونیکی 39fadjrtheaterfest@gmail.com ارسال کرده یا به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.
سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر به دبیری حسین مسافرآستانه 11 تا 21 بهمن 99 انجام می شود. نشانی سایت جشنواره www.fitf.ir است.
فراخوان بخش ویژه «هنر بدن و حرکت»
سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر در امتداد توجه به گونه های مختلف اجرائی تئاتر و باتوجه به گسترش اقبال جوانان خلاق عرصه هنر نمایش به شیوه های نوین اجرائی مبتنی بر هنر بدن و حرکت با مشارکت مجموعه فرهنگی آوای خلیج فارس و حمایت معاونت فرهنگی-اجتماعی منطقه آزاد کیش بخش ویژه «هنر بدن و حرکت» را برگزار می نماید.
اهداف و رویکردها:
- توجه به ارتباط تنگاتنگ جنبه های مختلف اجراهای فیزیکال در بیان مفاهیم جسمی و روحی انسان
- توجه به تقویت هنر بدن اجراگر بعنوان ابزار جسورانه و موثر در هنر نمایش
- بسترسازی زمینه های بروز استعدادهای خاص و خلاق در مواجهه با اتفاق
- پشتیبانی از ذهن پویا در آفرینش، طراحی و بداهه پردازی حرکتی در قالب محصولی هماهنگ و گویا
شرایط و ضوابط:
هنرمندان فعال در گونه های مختلف تئاتر فیزیکال می توانند آثار نمایشی خودرا که با تکیه و تاکید کامل بر شاخصه های اینگونه نمایشی تولید و آماده شده است را با شرایط زیر جهت حضور در این بخش ارائه نمایند.
الف: رویکرد اصلی این بخش استفاده از قابلیت های فراگیر و دراماتیک بدن در ارائه مفاهیم و بیان اجرائی است
ب: آثار ارسالی می توانند به صورت اجراهای تک نفره (سولو) و یا دونفره(دوئت)باشند.
ج: متقاضیان حضور در این بخش لازم است نسخه تصویری اثر نمایشی خود را(حداقل 5 و حداکثر 10 دقیقه) جهت ارزیابی و انتخاب به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.
شیوه های ارسال آثار:
متقاضیان می توانند به یکی از دو روش زیر اقدام نمایند:
- ارسال فایل تصویری به همراه مشخصات کامل متقاضی به آدرس الکترونیکی: 39fadjrtheaterfest@gmail.com
- ارسال یا تحویل حضوری 3 نسخه لوح فشرده حاوی فایل تصویری اثر به همراه مشخصات کامل متقاضی به آدرس دبیرخانه جشنواره فجر حداکثر تا تاریخ 25 دی ماه 1399
در این بخش حداکثر 15 اثر نمایشی پذیرفته خواهد شد که به آثار راه یافته به مرحله نهایی حداقل 40 میلیون ریال و حداکثر 70میلیون ریال بعنوان کمک هزینه پرداخت خواهد شد.
نکته1: این بخش همزمان با برگزاری سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر و با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی در مجموعه «آوای خلیج فارس» جزیره کیش برگزار می شود.
نکته2: ستاد برگزاری میزبان گروه های نمایشی شرکت کننده در جشنواره خواهد بود.
نکته3: هیات داوران این بخش بعد از ارزیابی آثار حاضر در مرحله نهایی به برگزیدگان جوایزی را به شرح زیر اهدا خواهد کرد:
- کارگردان (تقدیر و برگزیده)
- اجراگر (تقدیر و برگزیده)
- اثر برگزیده
گاه شمار:
- مهلت ارسال آثار اثر (نسخه تصویری) تا25 دی ماه 1399
- اعلام نتایج و معرفی آثار برگزیده تا 1 بهمن ماه 1399
- همزمان با ایام برگزاری جشنواره در جزیره کیش
منبع:

1399/10/15
14:28:21
0.0 / 5
1024
تگهای خبر: ارزیابی , اهدا , تئاتر , تصویر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی