مدیركل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس لرستان:

بصیرت و ولایتمداری رزمندگان، بهترین الگو برای جوانان امروزی است

بصیرت و ولایتمداری رزمندگان، بهترین الگو برای جوانان امروزی است به گزارش کارکادو لرستان مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس لرستان اظهار داشت: یکی از خصایصی که سبب شد جهادگران و نیروهای جهادی هیچگاه احساس خستگی نکنند و اهداف و آرمان های انقلاب را پی ببرند، ولایتمداری و بصیرت است که می تواند بهترین الگو برای جوانان امروزی باشد.


محسن رشیدی در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: در دوران دفاع مقدس نیروهای مخلص سازمان جهاد سازندگی، با حضور در مناطق عملیاتی علاوه بر حضور مستقیم در عملیات ها، با ساختن پل، سنگر، خاکریز و... دین خویش را به انقلاب اسلامی ادا کردند.
وی ادامه داد: جهاد سازندگی بعنوان ضلع سوم جنگ در کنار ارتش و سپاه پاسداران قرار گرفت و با انجام وظیفه حساس مهندسی رزمی حال و هوای تازه ای به فضای جبهه ها و مناطق عملیاتی بخشید و به درجه پرافتخار نائل و نام با مسمای سنگرسازان بی سنگر را از کلام امام خمینی(ره) دریافت کرد.
رشیدی ضمن اشاره به مدیریت جهادی، تفکر بسیجی، ولایتمداری و بصیرت جهادگران، اظهار داشت: همه این خصایص سبب شد با وجود دو وظیفه خطیر سازندگی روستاها و مهندسی رزمی جنگ، نیروهای جهادی هیچگاه احساس خستگی نکنند و به دور از همه سختی ها، اهداف و آرمان های انقلاب را با وجود شیطنت و کینه توزی دشمنان داخلی و خارجی پیش ببرند که این مورد می تواند بهترین الگو برای جوانان امروزی باشد.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس لرستان ضمن اشاره به تشکیل کمیته گردآوری اسناد ذیل کنگره ملی ۶۳۰۰ شهید لرستان، اظهار داشت: در چارچوب این کمیته اسناد در ارتباط با رزمندگان لرستانی جمع آوری و از آنها در باغ موزه دفاع مقدس استفاده خواهد شد.
وی ضمن اشاره به نقش مؤثر رزمندگان لرستان در هشت سال دفاع مقدس، تصریح کرد: گردآوری اسناد و آثار در رابطه با شهدا، رزمندگان، آزادگان و مناطق بمباران شده، یک مطالبه عمومی است که در چارچوب کمیته گردآوری آثار انجام می شود.
رشیدی با تاکید بر ضرورت محتواسازی باغ موزه دفاع مقدس استان، اظهار داشت: مسئول ایثارگران نهادهای دولتی هم باید آنگونه که شایسته است، آثار در رابطه با شهدای خویش را گردآوری کنند که در باغ موزه دفاع مقدس نگهداری شوند.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس لرستان با تاکید بر هم افزایی، همگرایی و وحدت رویه بین نیروهای مسلح، جهاد کشاورزی، هلال احمر و... اظهار داشت: همه وظیفه دارند هر اطلاعاتی در رابطه با دفاع مقدس در اختیار دارند، به دبیر کمیته گردآوری اسناد و آثار دفاع مقدس استان تحویل دهند.
وی افزود: تمام اطلاعات گردآوری شده را در بانک اطلاعاتی ثبت و در هر زمان که نیاز باشد در اختیار رجوع کنندگان، قرار می دهیم.
رشیدی اظهار داشت: لازم است بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، آمار شهدا را به تفکیک یگان ها، اقشار و نهادها و... در اختیار دبیر کمیته گردآوری اسناد قرار دهد، که محققین حوزه ایثار و شهادت استان هم بتوانند از این اطلاعات استفاده کنند.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس لرستان با اشاره به اینکه در بحث آموزش کارشناسی اسناد برای هر اداره، نهاد و ارگانی که نیاز باشد کارشناس جهت آموزش می فرستیم، اظهار داشت: در جهت تسریع در انجام فعالیت ها از ظرفیت نیروهای جهادی استفاده می نماییم.
منبع:

1399/11/27
21:11:30
0.0 / 5
774
تگهای خبر: اهدا , جوان , رمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی