تمدید اولین جشنواره میراث مكتوب رضوی

تمدید اولین جشنواره میراث مكتوب رضوی كاركادو: مهلت ارسال اثر به اولین جشنواره میراث مكتوب رضوی تا 15 تیرماه سال جاری تمدید گردید.


به گزارش كاركادو به نقل از روابط عمومی موسسه خانه كتاب، بنیاد امام رضا (ع) با همكاری موسسه خانه كتاب، دبیرخانه جایزه كتاب سال و اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد، اولین جشنواره میراث مكتوب رضوی را با هدف شناسایی آثار برتر، شامل كتاب، پایان نامه و مقاله با سوژه امام رضا(ع)، سیره و فرهنگ رضوی برگزار می نماید.
برمبنای فراخوان اولین جشنواره میراث مكتوب رضوی، از پدیدآورندگان، مترجمان، مصححان، ناشران و دانشجویان دعوت شده با مراجعه به تارنمای جایزه كتاب سال به نشانی (www.ketabsal.ir) و پر كردن كاربرگ مربوطه، آثار خودرا به دبیرخانه این جشنواره ارسال نمایند.
اولین جشنواره میراث مكتوب رضوی(ع) با هدف ایجاد جریان مستمر و پویا برای بسط و گسترش سیره و معارف رضوی در آثار مكتوب و بهره مندی از تجربیات و نظرات نخبگان حوزوی، دانشگاهی، فرهنگی و هنری در زمینه فرهنگ رضوی برگزار می گردد.
آثار ارسالی به این جشنواره باید طی سال های ۱۳۵۷ تا ۱۳۹۷ انتشار یافته باشند و فقط كتاب هایی داوری و ارزیابی می شوند كه دارای برگه اعلام وصول باشند. همین طور سوژه آثار ارسالی باید در سه حوزه تالیف، ترجمه و تصحیح بطور كامل درباره امام رضا(ع) باشد و آثاری كه یك یا چند فصل آنها به موضوعات دیگر اختصاص داشته باشد از چرخه داوری كنار می روند.
این جشنواره شامل سه بخش كتاب، مقاله و پایان نامه است كه در بخش كتاب آثار در دو گروه كودك و نوجوان و بزرگسال با محورهای معارف رضوی(سیره، سبك زندگی و احادیث)، زیارت، ادبیات داستانی (رمان، داستان و مجموعه داستان های كوتاه)، شعر نو و كلاسیك، هنر(نمایشنامه، فیلمنامه، معماری و هنرهای تجسمی)، تاریخ و مردم شناسی بررسی می شوند. همین طور در بخش مقاله، مقاله هایی كه در موضوعات مورد اشاره طی سال های ۱۳۵۷ تا ۱۳۹۷ به صورت چاپی یا الكترونیكی در مجلات علمی-پژوهشی، علمی-ترویجی و تخصصی انتشار یافته باشند در این جشنواره می توانند شركت نمایند.
همین طور پایان نامه های مقطع كارشناسی ارشد و دكتری دانشگاهی یا سطوح ۳ و ۴ حوزوی كه در موضوعات مورد اشاره تا آخر سال ۱۳۹۷ دفاع شده باشند، در این جشنواره می توانند شركت نمایند.
علاقمندان می توانند آثار خودرا تا ۱۵ تیرماه ۱۳۹۸ به دبیرخانه جشنواره واقع در تهران، خیابان انقلاب اسلامی، خیابان برادران مظفر جنوبی، كوچه خواجه نصیر، شماره ۲، دبیرخانه جایزه كتاب سال ارسال نمایند یا برای كسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های ۶۶۹۶۶۱۳۸ و ۶۶۹۶۶۱۳۹ تماس بگیرند.
آیین پایانی اولین جشنواره میراث مكتوب رضوی(ع) در آبان ماه سال ۱۳۹۸ همزمان با هفته كتاب در یزد، پایتخت كتاب ایران برگزار می گردد.
منبع:

1398/04/02
14:17:25
5.0 / 5
5065
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی