آرزوی محمدعلی كشاورز برای هنرهای نمایشی

آرزوی محمدعلی كشاورز برای هنرهای نمایشی كاركادو: محمدعلی كشاورز، هنرمند پیشكسوت تئاتر و سینما كه پیام روز ملی هنرهای نمایشی در سال ۹۸ را نوشته آرزو كرد: چراغ هنرهای نمایشی به همت و همراهی اهالی اش از هر سن و سیاق هر سال و هر روز پرفروغ تر شود.


به گزارش كاركادو به نقل از روابط عمومی اداره كل هنرهای نمایشی، متن پیام محمدعلی كشاورز كه به مناسبت روز ملی هنرهای نمایشی برابر با هفتم فروردین ۹۸ نگاشته، به این شرح است:
«هنر تئاتر مثل نسیم روح بخش بهاری، نوید عشق و امید این زندگی است. تئاتر خوشبختی را برای ما رقم می زند. من خدا را برای داشتن این موهبت بزرگ شاكر هستم. حالا كه به گذشته فكر می كنم احساس خوشبختی می كنم. برای داشتن آن چه ثروت این زندگی است. یكی از سرمایه های بزرگ من هنر تئاتر است. با این هنر لحظه های شیرین و غمگین را تجربه كردم. با این هنر در مقابل من آئینه ای جلوه شده كه لحظات واقعی این حیات را در آن می بینم.
با هنر تئاتر قصه بلند این زندگی، برای من روایت شیرینی شده كه در جوانی سال های دور را تجسم كرده و حالا گذشته را مثل یك آسمان آبی پشت كوه های بلند می بینم. شوق آفتاب و شور چیدن ستاره و درك دریا و حس پرواز، همه و همه رویایی است كه در جهان صحنه با تمام جان جویا شدم. این ها خیال نبود بلكه لحظه های شیرین بود كه من با نفس و نگاهم حس كردم. جادوی بزرگ زندگی كه مدلول تئاتر را برای من زنده كرد.
من پر از خاطرات این لحظه های زندگی هستم. نقالی و مجلس تعزیه و تخت حوضی و عروسك های خیال انگیز خیمه شب بازی تجسم هنر ایرانی است كه یادگار دور روزگار مردمان من است. شادی و غم زندگی را در صحنه های تئاتر دیدم. جایی كه در تاریكی سالن نمایش با یك واقعه و صحنه، جهان دیگر را تجربه كردم. من بارها آدم دیگری شدم. اسم دیگری داشتم. شخصیت های دیگر را زندگی كردم. اشخاصی كه دوست داشتم و یا دوست نداشتم اما امكان بودن آنها را پیدا كردم. این فرصت بزرگی بود تا حسرت ها و رؤیای زندگی را در كالبد دیگری جست وجو كرده و معنای بودن را با جسم و رفتار و كلمات دیگری كشف كنم. این ها سرمایه بزرگ زندگی من، محمدعلی كشاورز است.
من جهت زندگی این جهان بسیار خوشبخت و پرافتخار بودم كه توانستم هنر تئاتر را داشته باشم. لحظات شیرین زندگی من مدیون این هنر بوده و كف زدن و نگاه مهربان و احترام مردم ستایش من نیست. مردم مرا برای هنر بزرگ و جاودان زندگی تشویق كرده تا حالا با افتخار «روز ملی هنرهای نمایشی» را جشن بگیریم.
من، محمدعلی كشاورز عضو كوچك خانواده تئاتر روز ملی هنرهای نمایشی را در تقارن با نوروز باستانی تبریك عرض كرده و برای هنرمندان و جوانان و علاقه مندان و مخاطبان مهربان كه سرمایه بزرگ این هنر هستند بهترین را آرزو دارم. این روز نوروزِ نمایش است كه لحظات همه ما را بر صحنه بزرگ زندگی می سازد. همراه با نوروز ایرانی و در آستانه نوشدگی و زایش طبیعت، نیك ترین پندار را برای مردمان پاك دیارمان بر صحنه های پویای نمایش سرزمین مهر، جان می بخشیم. باشد كه چراغ این خانه به همت و همراهی اهالی اش از هر سن و سیاق هر سال و هر روز پر فروغ تر شود.
«روز ملی هنرهای نمایشی» را به تمام اهل این سرای مهر شادباش می گویم و از پروردگار توانا نیك ترین فرداها را برای این هنر شریف و مردمان پاك سرشت میهن آرزومندم.»1397/12/25
12:18:57
5.0 / 5
4837
تگهای خبر: تئاتر , تبریك , جشن , جوان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی