وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

هنر را به سمت اقتصاد خلاق سوق دهید

هنر را به سمت اقتصاد خلاق سوق دهید كاركادو: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: نباید تصور كرد كه فرهنگ و هنر حتماً هزینه ساز است و در این حوزه می توانیم به یك اقتصاد خلاق فكر نماییم.


به گزارش كاركادو به نقل از ایسنا، سید عباس صالحی در شورای مشترك اداری و فرهنگ عمومی استان كرمان اظهار داشت: مقرر است در تفاهم نامه بین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و استانداری كرمان مبلغ ۱۳۰ میلیارد تومان در جهت تكمیل تالار مركزی كرمان، كتابخانه های عمومی شهرهای مختلف، سیستم های نمایش دیجیتال و سینماهای سیار، تعمیر و تجهیز مجتمع های فرهنگی شهرستان ها، موزه هنرهای معاصر، تأمین مكان خانه هنرمندان و پشتیبانی از آن، كمك به صندوق توسعه تئاتر و ایجاد ظرفیت برای معین های اقتصادی در حوزه مختلف در شهرستان ها هزینه شود.

وی با اشاره به بخش هایی از بیانیه اخیر مقام معظم رهبری خاطرنشان كرد: علم، پژوهش و جهاد علمی یكی از محورهای این بیانیه است كه در این رابطه باید توجه داشت كه حركت های قابل توجهی را در حوزه پیشرفت های علمی پیدا كرده ایم اما با قله ها فاصله داریم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاكید بر این مطلب كه در حوزه فرهنگ و مناسبات آن در حوزه جهاد علمی باید كارهایی صورت گیرد، اشاره كرد: جامعه ایرانی به مفاخر كهن و معاصر خود بعنوان گروه مرجع توجه داشته و بعنوان هویت خود روی آن تمركز دارد. بحث اتاق های فرهنگ با علم و فناوری در مركز كشور شروع به كار كرده است و در شهرستان ها هم ایجاد می شود تا مناسبات حوزه فرهنگ، علم و فناوری مستحكم و قوی شود.

صالحی تصریح كرد: در استان كرمان شرایط بهتری داریم و مناسبات حوزه دانشگاه و فرهنگ باید ارتقا یابد و این كار می تواند به مناسبات حوزه فرهنگ هم كمك نماید.

وی معنویت و اخلاق را از دیگر محورهای بیانیه رهبر معظم انقلاب اسلامی برشمرد و اظهار داشت: سرمایه اجتماعی خوبی در حوزه معنویت داریم و با وجود اینكه فضای جهانی، فضای معنویت زدایی است، سرمایه معنویت گرایی در ایران داریم و اساساً جریان هایی كه می خواهند معنویت را تحت الشعاع قرار دهند هم فعال می باشند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاكید بر این مطلب كه سرمایه اجتماعی، تاریخی و به الفعل در كشور قوی است، خاطرنشان كرد: در حوزه اخلاق عمومی و حرفه ای احتیاج به كارهای بسیار جدی تری داریم و در این راستا در حوزه مدیریت كلان، فرهنگ و مناسبات آن و فرهنگ عمومی باید در حوزه اخلاق كار جدی انجام دهیم.

صالحی با اشاره به اینكه یكی دیگر از محورهای سخنان مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد است، عنوان كرد: نباید تصور كرد كه فرهنگ هنر حتماً هزینه ساز است و در این حوزه می توانیم به یك اقتصاد خلاق فكر نماییم.

وی ضمن اشاره به اینكه در عرصه تولید محتوا در فضای سنتی و دیجیتال كارهای خوبی در حال شكل گیری است، اظهار داشت: در صنعت سینما، هنرهای تجسمی، اسباب بازی و تبلیغات زمینه های اقتصادی خوبی وجود دارد. امروز اقتصاد تبلیغات در كشور ۵ هزار میلیارد تومان است، با فعال سازی ظرفیت های اقتصاد هنر می توان این حوزه را از فضای حمایتی به فضای مبدل درآورد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینكه ایده های مختلفی در فضای اقتصاد فرهنگ و هنر داریم، اظهار نمود: عدالت، استقلال و آزادی، عزت ملی و سبك زندگی از دیگر محورهای مورد نظر در بیانیه رهبر معظم انقلاب اسلامی است. استان كرمان هم بعنوان استان مقاومت و تمدن تاریخی و پرظرفیت است و حتماً با این نگاه در خدمت مردمان آن هستیم.

1397/11/26
21:24:10
5.0 / 5
4866
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی