وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح كرد:

كوشش برای به سرانجام رساندن لایحه نظام صنفی رسانه

كوشش برای به سرانجام رساندن لایحه نظام صنفی رسانه كاركادو: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره وضعیت بیمه خبرنگاران اظهار داشت: تغییراتی در این مورد در حال رخ دادن است؛ در دوره قبل نگاه این بود كه بیمه توسط كارفرما صورت گیرد و وزارت حمایت كند اما الان نوعی نگاه تكمیلی بوجود آمده تا مشكل در این حوزه كمتر شود.


به گزارش كاركادو به نقل از ایسنا، سید عباس صالحی در نشست خبری كه امروز شنبه ۱۲ خرداد در استانداری البرز برگزار شد، در مورد مسائل صنف رسانه تصریح كرد: عمده مشكل رسانه ها فقدان سازمان صنفی است بنابراین امیدواریم لایحه نظام صنفی رسانه به سرانجام برسد تا هم امنیت شغلی و هم معیشت خبرنگاران را بهبود بخشد.
وی از امضای یك تفاهم نامه با استان البرز برای بهبود زیرساخت ها و سرانه های فرهنگی استان اطلاع داد و تصریح كرد: این نشست ها و گفت و گوها فرصتی را فراهم می كند كه اصحاب فرهنگ و رسانه دیدگاه ها و انتقادها را مطرح كنند و سبب می گردد باب گفت و گو باز شود.
صالحی اضافه كرد: یكی از كاركردهای این نشست ها كمك به فراهم شدن نقشه راه فرهنگی در یك دوره سه ساله تا آخر دولت دوازدهم است. با این رویكرد در استان البرز تفاهم نامه ای آماده و امروز در شورای فرهنگ عمومی به امضا رسید.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه كرد: این تفاهم دارای اجزایی است كه بخشی در حوزه زیرساختی و موارد مختلفی هم با نگاه توسعه فضاهای فرهنگی، هنری و رسانه ای استان تنظیم شده است.
این مسئول تصریح كرد: مواردی از قبیل تجهیز و نصب سینمای دیجیتال، تكمیل تئاتر شهر، ساختمان فرهنگ و هنر كرج، استودیو ضبط برنامه های قرآنی و نكاتی دیگر در حوزه زیرساخت های استان كه سبب افزایش سرانه فرهنگی استان می گردد هم در این تفاهم گنجانده شده است. ما تلاش می نماییم كه علاوه بر بودجه دولتی فرصت های بخش خصوصی برای افزایش سرانه فرهنگی و هنری استان به كار بسته شود.
وی اضافه كرد: در این راستا حداقل تا آخر سال ۹ سالن سینما به كرج اضافه می گردد و امیدواریم در سه سال آینده حداقا ۲۶ سالن سینما در البرز داشته باشیم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد بخش دوم این تفاهم نامه اظهار داشت: بخش دوم به حوزه های حمایتی مربوط است، در این حوزه خرید آثار هنرمندان و نویسندگان، پشتیبانی از موسسات، انجمن ها و كانون ها پشتیبانی از تولید آثار نمایشی، مكتوب و...، بیمه ۱۲۰۰ فعال فرهنگی و ۳۰۰ فعال قرآنی و عرضه تسهیلات و وام مربوط است.
صالحی ادامه داد: محور سوم به پشتیبانی از رویدادهایی كه در استان باید اتفاق بیفتد همچون جشنواره های مختلف فرهنگی، جشنواره های قرآنی، برگزاری جشنواره استانی در شهرستان ها و جشنواره های ملی در استان مربوط می گردد. نشست های ادبی، رسانه، فیلم، تئاتر، هفته های فرهنگی و شناساندن مفاخر استان هم در همین بخش قرار دارد.
این مسئول اضافه كرد: یك بخش پژوهشی هم در این تفاهم گنجانده شده كه مقرر است مواردی همچون اطلس فرهنگی و دانشنامه استان البرز را بعنوان كار پژوهشی پوشش دهد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح كرد: امیدواریم با همت استاندار و اداره كل فرهنگ و ارشاد بتوانیم آنچه كه البرز بعنوان ایران كوچك شایسته آن است محقق شود.
صالحی در ادامه به مسائل و موضوعاتی صنفی كه توسط فعالان رسانه ای استان عنوان شد پاسخ داد و بیمه خبرنگاران یكی از موضوعاتی بود كه عنوان شد.
1397/03/12
14:36:08
5.0 / 5
4870
تگهای خبر: بیمه , تئاتر , جشن , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی