انتشار مجموعه آثار منثور نیما یوشیج

انتشار مجموعه آثار منثور نیما یوشیج به گزارش كاركادو «دفترهای نیما» (مجموعه آثار منثور نیما یوشیج) بعنوان اولین مجلد از مجموعه آثار پدر شعر نو ایران منتشر گردید.


به گزارش كاركادو به نقل از ایسنا، این اثر كه به كوشش شراگیم یوشیج، تنها فرزند نیما تهیه و توسط انتشارات رشدیه انتشار یافته است، داستان ها، نمایشنامه و سفرنامه های نیما را گرد آورده است. این كتاب به همراه پرتره هایی از نیما به قلم بهمن محصص، هانیبال الخاص، علی گلستانه و منوچهر معتبر در دسترس علاقه مندان این شاعر قرار گرفته است.
ناشر در مقدمه كتاب آورده است: «برآنیم تا كلیات آثار نیما؛ آن پیشقراول ادبیات و شعر معاصر را در مجموعه ای مدون منتشر نماییم، چه این كه بر پیشتازی نیما در ادبیات صحه می گذاریم، چراكه براین باوریم آثار او از داستان و نمایشنامه گرفته تا سفرنامه و مقالات ادبی، چیزی به منزلت و فخامت شعر اوست، واقعیتی كه به جهت انتشار مغشوش و پراكنده بازمانده های نیما، نسل امروز آن را به درستی درنیافته است. »
در بخش دیگری از معرفی كتاب عنوان شده است: «كتاب پیش رو، اولین مجلد از «دفترهای نیما» است كه به همت شراگیم یوشیج تقدیم دوستداران ادب و فرهنگ می گردد. در این میان علاوه بر آن كه آثار منثور نیما تابحال در مجموعه ای مدون و مستقل به طبع نرسیده است، در این اثر، داستان های «خرِ مشهدی احد»، «عروسك پسِ پرده»، «مسافرت دكتر چیلوندی» و همینطور نمایشنامه «خواهش می كنم» برای اولین بار می باشد كه روی انتشار می بینند، آثاری كه تا به اكنون گمان برده می شد یا نیما خود آنان را سوزانده و یا در گذر سالیان از بین رفته اند. »
«دفترهای نیما» در ۴۴۴ صفحه و به بهای ۴۵۰۰۰ تومان در دسترس دوستداران ادبیات قرار دارد. 

1396/10/25
15:19:32
5.0 / 5
5395
تگهای خبر: ادبیات , شعر , كتاب , نمایشنامه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی