معاون وزیر:

۳ هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال به تعاونی های كشور اختصاص یافت

۳ هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال به تعاونی های كشور اختصاص یافت به گزارش کارکادو ایرنا- معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: سه هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال تسهیلات، در جهت کمک به اجرای طرحهای تعاونی ها در کشور در نظر گرفته شده است.


محمدجعفر کبیری روز شنبه در نشست بررسی مسائل و مشکلات تعاونی های استان با حضور استاندار آذربایجان غربی، اضافه کرد: تشکیل تعاونی های توسعه و عمران در شهرستان ها، فرصتی جدی برای سرمایه گذاری در مناطق مختلف و توسعه فرهنگ تعاون است که در همه کشور بخصوص آذربایجان غربی باید در اینباره اهتمام ویژه ای صورت گیرد.
وی افزود: مدیران حوزه های مرتبط و فرمانداران در جهت فعالیت هرچه بهتر این تعاونی ها، باید اقدامات لازم را انجام دهند تا از این ظرفیت به بهترین شکل ممکن استفاده گردد.
معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد: راه اندازی این تعاونی ها، می تواند در تأمین منابع مالی برای توسعه شهرستان ها بسیار موثر باشد.
کبیری افزود: فرمانداران طرحهای نیمه تمام یا اقتصادی را در جهت فعالیت این تعاونی ها معرفی می کنند و بعد از بررسی و جذب منابع مردمی، صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاونی ها تا سقف ۳۰۰ میلیارد ریال تا ۲ سال اصل این سرمایه گذاری را تضمین می نماید.
وی اظهار داشت: هم اینک بیشتر مشکلات تعاونی ها، به خاطر نبود شفافیت نظام مند با وجود فراهم بودن بستر قانونی می باشد.
وی اضافه کرد: در جهت ارتقای فرآیند نظارت بر کارکرد تعاونی ها در کشور، اعتبار بخش نظارت و حسابرسی امسال ۱۲ برابر شده است.
مطابق قانون، تأسیس شرکتهای تعاونی توسعه و عمران شهرستانی حداقل تعداد اعضا برای ثبت تعاونی باید به میزان نیم درصد جمعیت آن شهرستان بر مبنای آخرین آمار سرشماری عمومی نفوس و مسکن باشد.
تعاونی از مهمترین بخش های اقتصادی در کشور است که باید ۲۵ درصد سهم اقتصادی کشور را به خود اختصاص دهد که البته هم اینک این سهم بسیار کمتر است.
آذربایجان غربی ۶ هزار و ۱۲۶ تعاونی دارد که از این تعداد یکهزارو ۷۷۴ تعاونی فعال می باشند.منبع:

1399/10/14
19:33:29
0.0 / 5
1058
تگهای خبر: رفاه , رمان , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی