پیش بینی رسانه های جهان از آمریكای بعد از بایدن

پیش بینی رسانه های جهان از آمریكای بعد از بایدن كاركادو: با مشخص شدن اعضای كابینه دولت جو بایدن، خیلی از كارشناسان و رسانه های دنیا اعتقاد دارند كه در چهار سال آینده آمریكا شاهد دولتی هستند كه مشابه دولت هشت ساله اوباما خواهد بود.


آلبرت کوچویی، گوینده پیشکسوت رادیو هر روز با مرور تیترها و سرفصل های رسانه های جهان، مهمترین اخبار دنیا را روایت می کند. مهمترین اخباری که امروز کوچویی به آنها پرداخته است، انتخاب های جدید جو بایدن و تصمیمات اشتباه ترامپ در حوزه سیاست خارجی است.
به گزارش کارکادو به نقل از ایسنا، روایت آلبرت کوچویی از اخبار مهم رسانه های جهان در روز چهارشنبه (۵ آذر ماه) به شرح زیر است:
_ «له رپوبلیکا»، نشریه ایتالیایی نوشته است: خیلی از آدم های باراک اوباما، منتخب جو بایدن هستند.
_ «ال موندو»، نشریه اسپانیایی: زنان، اقلیت ها و کارکشته ها. این کابینه جو بایدن خواهد بود. این یعنی بازگشت آمریکا به نقش پیشین خود.
_ «اکونومیست» نوشته است: آمریکا به تدبیرها و سیاست های چین نیاز دارد. جو بایدن باید توجه هم پیمانان دموکراتیک آمریکا را جلب و هدف بگیرد. ترامپ به تهدید مقتدرانه چین پی برد و با آن جنگید، اما جو بایدن حالا باید برای نزدیک شدن به چین، تدبیر کند.
ترامپ بدون نگاه به متحدان خود و دست تنها، جنگی را مقابل چین آغاز کرد، اما جو بایدن باید رویه متفاوت را انتخاب نماید. او نیاز به متحدان آمریکا خواهد داشت؛ اتحادی تازه که حاصلی بزرگ تر را به دنبال خواهد داشت.
دونالد ترامپ، با سپردن افغانستان به طالبان، دست به خطر زد. بیرون کشیدن نیروهایش از افغانستان با شتاب بود. حالا در فراغت، دریافته که پشیمان است. ترامپ از هنگامی که با طالبان، پشت یک میز نشست نیروهایش را در افغانستان از ۱۰ هزار تن به نصف کم کرد. طالبان هم از حمله به نیروهای آمریکایی کاست. اما در میدان جنگ، هر یک پا را فراتر گذاشتند. این چنین بود که مذاکرات دوحه در قطر، بیش از آن که جدی باشند، بیشتر به تسلیم حکومت کابل نزدیک می شد.
_ روزنامه «گاردین» نیز درباره انتخاب های جو بایدن نوشته است: انتخاب آنتونی بلینکن بعنوان وزیر خارجه آمریکا از طرف جو بایدن، نشانگر قطع تند و سریع ارتباط با عصر ترامپ در آمریکا است. بلینکن، به دلجویی از متحدان رنجیده و گریخته غربی خواهد پرداخت. یک جهانگرای به تمام معنا معتقد به همکاری جهانی است. با نگاه به پیشینه اش، بیشتر یک اروپایی جلوه می کند تا آمریکایی، دلبسته فرهنگ فرانسه است، قبل از راه یافتن به دنیای سیاست، به موسیقی و فوتبال روی آورده است.
می گویند، ورود بلینکن به وزارت خارجه نشانگر تغییر اساسی در سیاست خارجی آمریکا خواهد بود.
از طرف دیگر جو بایدن، جان کری را نماینده ویژه خود در مذاکرات بحران تغییرات آب و هوا، انتخاب نمود.
* از حاشیه خبرها:
«یو اس آ تودی» نوشته است: باندها یا بلندگوهای هوشمند الکسا، پاسخگوی سوال ها و دستورات شما هستند، با صدایی انسانی از وضعیت ترافیک می گویند. چراغ خانه را روشن و خاموش می کنند. حرارت خانه را کم و زیاد می کند. و الان با برنامه ای که به آنها داده شده است، می توانند طرف مشاوره شما با ارتباط به مرکز بهداشتی درباره کنترل و پیشگیری کرونا، قرار بگیرند.
آنگاه الکسا به شما خواهد گفت باید به مراکز درمان بیماری مراجعه کنید یا نه. جز این تمامی اطلاعات افراد خانواده را درباره کرونا، در خود ذخیره دارد. الکسا مشاور شما درباره عوارض و نشانه های کرونا است.
منبع:

1399/09/05
12:53:04
5.0 / 5
1375
تگهای خبر: رمان , فرهنگ , موسیقی , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی