همایش ملی مجازی فعالان عرصه اربعین

همایش ملی مجازی فعالان عرصه اربعین به گزارش كاركادو مسئول امور بین الملل جامعه ایمانی مشعر از برگزاری همایش ملی مجازی فعالان عرصه اربعین اطلاع داد.


به گزارش کارکادو به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین صالح پورمند در گفت وگویی ضمن اعلام خبر فوق، اظهار نمود: جامعه ایمانی مشعر هر ساله این همایش را به صورت حضوری با شرکت پرشور هیأت و موکب داران ایرانی و عراقی برگزار می کرد ولی سال جاری باتوجه به شرایط موجود امکان برگزاری حضوری آن وجود نداشت.
وی با اشاره به اینکه سال جاری این همایش در روز یک شنبه از ساعت ۵ به صورت مجازی آغاز خواهد شد، عنوان کرد: اربعین و فرصت های پیش رو برای ایران و عراق محوریت اصلی برگزاری این همایش است.
مسئول امور بین الملل جامعه ایمانی مشعر با اشاره به اینکه عراقی ها هرساله می گفتند موکب های ایرانی برای زائرین ایرانی برپا می شوند، اظهار نمود: سال جاری چند موکب کاملا سلامت به منظور رفع این مورد راهی عراق می شوند.
وی ادامه داد: ایرج مسجدی سفیر ایران در عراق، حجت الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان، حاج حسین یکتا، هاشم علی حیدری، رحیم آب فروش و داود صالحی ازجمله سخنرانان این همایش خواهند بود.
پورمند از اهمیت برگزاری اربعین باشکوه در ایران یاد کرد و اظهار داشت: هرسال از چند روز مانده به اربعین گروهی از مداحان شاخص و چندین میلیون نفر برای زیارت عازم عراق می شدند و این شکوه را در آن کشور رقم می زدند ولی باتوجه به اینکه سال جاری راهپیمایی اربعین در ایران هم وجود ندارد باید بدنبال راهکاری برای باشکوه برگزار کردن این مراسم باشیم.
او در آخر با اشاره به اینکه دعوت نامه این همایش برای بیشتر از ۲۵۰۰ نفر ارسال شده است، تصریح کرد: برگزاری فرصت ویژه پیاده روی ایران و عراق، اطلاع رسانی دقیق و همسوسازی مدیران هیأت ها، تحلیل آخرین وضعیت فرهنگی سیاسی عراق، تقویت مواسات و همدلی و تبیین ایده ها و ظرفیت های اربعین در ایران ازجمله مباحثی است که در این همایش مورد بحث قرار می گیرد.
منبع:

1399/06/29
14:47:33
5.0 / 5
1663
تگهای خبر: شعر , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی