انتشار هنر آرامش و هدایت خودكار

انتشار هنر آرامش و هدایت خودكار به گزارش كاركادو، كتاب «هنر آرامش» نوشته پیكو آیر و «هدایت خودكار» نوشته اندرو اسمارت هر دو با ترجمه رضا اسكندری آذر منتشر گردید.


به گزارش کارکادو به نقل از ایسنا، کتاب «هنر آرامش» با عنوان فرعی «ماجراجویی در مسافرت به ناکجا» نوشته پیکو آیر با ترجمه رضا اسکندری در ۶۴ صفحه و با قیمت ۱۰ هزار تومان توسط نشر خزه انتشار یافته است.
در معرفی این کتاب عنوان شده است: چرا نویسنده ای مثل پیکو آیر که تمام عمر در گشت وگذار بوده و از اتیوپی تا کوبا و کاتماندو و باقی نقاط دنیا رفته، به این باور رسیده که ساکت و آرام نشستن در یک اتاق می تواند اوج ماجراجویی باشد؟ او پاسخ این سؤال را در کتاب «هنر آرامش» می دهد.
پیکو آیر در این کتاب درباره کسانی تحقیق می کند که زندگی شان را وقف یافتن آرامش کردند؛ همچون لئونارد کوهن، خواننده سرشناس جهانی که لذت های ناشی از زندگی تجملاتی اش را فروگذاشت و در صومعه ای واقع در کوهستان به تمرین ذن پرداخت. همینطور متیو ریکارد که با داشتن دکترای میکروبیولوژی، حرفه آتیه دارش را رها کرد تا یک راهب تبتی شود.
او در بخشی از مقدمه کتاب عنوان می کند: «شخصاً نه در کلیسایی عضو هستم و نه در فرقه و مسلکی؛ هیچگاه هم در هیچ گروه مدیتیشن و یوگایی (و در کل هیچ گروهی) عضو نشدم. این کتاب درباره این است که چطور آدم تلاش می کند مراقب عزیزانش باشد، کارش را انجام بدهد، و در این دنیای عجول و دیوانه وار جهت حرکتش را حفظ کند. این کتاب را عمداً کوتاه نوشتم تا در یک نشست بخوانید و بلافاصله برگردید سراغ زندگی پرمشغله (و احتمالاً زیادی پرمشغله ی) خودتان.»همچنین کتاب «هدایت خودکار» با عنوان فرعی «هنر و علم بیکار نشستن» نوشته اندرو اسمارت با ترجمه رضا اسکندری در ۱۷۲ صفحه و با قیمت ۳۰ هزار تومان از جانب نشر ترنگ انتشار یافته است.
در معرفی این کتاب آمده است: نویسنده این کتاب در تشریح اثر خود می گوید: «بیکار نشستن یکی از مهم ترین فعالیت ها در زندگی است. تصمیم گرفته ام تفکراتم را در این باب با شما به اشتراک بگذارم و امیدوارم بتوانم دیگران را هم متقاعد کنم، به رغم اینکه در سراسر دنیا، ساعات کاری رو به افزایش اند و تمام کتاب های مدیریتِ زمانِ موجود در بازار ادعا می کنند که شما می توانید ـ و باید ـ کار بیشتری به انجام برسانید. پیام این کتاب دقیقاً برعکس این پیام است. شما باید کار کمتری به انجام برسانید؛ در واقع، باید بیکار بنشینید. شواهد موجود در علم عصب شناسی حاکی از این اند که مغز شما، حتی در همین لحظه، به استراحت نیاز دارد. باآنکه ذهن ما به شکل زیبایی، برای فعالیت چشم گیر تکامل پیدا کرده، به جهت اینکه بتواند به شکل عادی کار کند، احتیاج به بیکار نشستن ـ آن هم به مقدار زیاد ـ دارد.»
اندرو اسمارت اعتقاد دارد که ما زیادی هدفمند و جهت داریم؛ باید اغلب اوقات، خودمان را در حالت اتوپایلوت قرار دهیم. منظورش از اتوپایلوت هم سیستمی است برای کنترل کردن هواپیما، بدون وجود هیچ گونه اقدام از جانب خلبان.منبع:

1399/05/01
23:37:44
5.0 / 5
2329
تگهای خبر: ترجمه , زیبایی , سیستم , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی