فراخوان فارابی برای پشتیبانی از تولید فیلم های اقتباسی

فراخوان فارابی برای پشتیبانی از تولید فیلم های اقتباسی كاركادو: بنیاد سینمایی فارابی در جهت سیاست های حمایتی سازمان سینمایی و سمعی و بصری كشور، برای پشتیبانی از تولید فیلم های اقتباسی فراخوان داد.


به گزارش كاركادو به نقل از روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، بمنظور تقویت پیوند میان سینما و ادبیات داستانی و تشویق نویسندگان و تولیدكنندگان فیلم، بنیاد سینمایی فارابی، طرح پشتیبانی از تولید فیلم های اقتباسی را به اجرا می گذارد.
بر طبق این خبر، بنیاد سینمایی فارابی در نظر دارد پشتیبانی از تولید فیلم اقتباسی را به شرح زیر اجرا كند:
۱. بنیاد سینمایی فارابی تا اختتام خرداد ۹۹ حقوق حداقل ۱۰ اثر در گونه های مختلف ادبیات داستانیِ بعد از انقلاب را بر طبق جذابیت های داستانی و قابلیت اقتباس سینمایی، از صاحب حقوق اثر (مؤلف یا ناشر) خریداری می كند.
۲. خریداری حقوق كتاب هایی كه برنده جوایز معتبر ادبی مانند جایزه كتاب سال جمهوری اسلامی، جایزه جلال آل احمد و سایر جوایز مورد تایید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در اولویت قرار دارند.
۳. تهیه كنندگان حرفه ای سینما می توانند پیشنهادهای خودرا به بنیاد سینمایی فارابی ارائه نمایند.
۴. حقوق آثاری كه برای اقتباس مورد موافقت قرار می گیرند، به قیمت مصوب كمیسیون فرهنگی - هنری بنیاد (بین دویست تا چهارصد میلیون ریال) از صاحب قانونی اثر (مؤلف یا ناشر) خریداری می شود و برای نگارش فیلمنامه در اختیار تهیه كننده (پیشنهاد دهنده) قرار می گیرد.
۵. بعد از دریافت پروانه ساخت، ضمن واگذاری حق اقتباس خریداری شده به تهیه كننده مبلغ پانصد میلیون ریال نیز بابت تبدیل داستان به فیلمنامه، به تهیه كننده پرداخت می شود.
۶. بنیاد سینمایی فارابی در تولید این آثار با تصویب شورای هماهنگی تولید سازمان سینمایی، تا سقف ۱۰ میلیارد ریال مشاركت خواهدنمود.
۷. لیست كتاب هایی كه حقوق اولیه آنها بمنظور طراحی و تولید آثار اقتباسی، خریداری شده و می شود به همراه لیست آثاری كه حقوق سینمایی آنها در گذشته به وسیله سازمان سینمایی و مؤسسات تابعه، خریداری شده است جهت استفاده از بند ۵ و۶ این فراخوان در نشانی www.eqtebas.ir نیز قابل بهره برداری است.
منبع:

1398/12/08
14:21:18
5.0 / 5
3604
تگهای خبر: ادبیات , جایزه , سینما , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی