مدیر مركز تئاتر مولوی خبر داد

بازگشایی مولوی منوط به رعایت بهداشت و تصمیم دانشگاه تهران

بازگشایی مولوی منوط به رعایت بهداشت و تصمیم دانشگاه تهران به گزارش كاركادو مدیر مركز تئاتر «مولوی» با بیان این كه تصمیم گیری درباره ازسرگیری فعالیت این مجموعه بر عهده دانشگاه تهران است، تصریح كرد تئاتر «مولوی» در زمانی بازگشایی می شود كه تمام تدابیر بهداشتی لازم انجام شده باشد.


امیرحسین حریری به ایسنا اظهار داشت: هم اكنون دانشگاه تهران تمام برنامه های جمعی و فوق برنامه خویش را لغو كرده و ما هم منتظریم تا تصمیمات لازم از جانب مراجع ذی ربط درباره ازسرگیری فعالیتهای مركز تئاتر مولوی بعنوان یكی از زیرمجموعه های دانشگاه تهران گرفته شود.
او تصریح كرد: بدون شك وقتی این مجموعه بازگشایی می شود كه تمام تدابیر لازم به لحاظ صحت و سلامت مجموعه و تمام رجوع كنندگان در چارچوب گروه های نمایشی، مخاطبان و هم كاركنان مجموعه تأمین شده باشد.
این مدیر هنری اضافه كرد: هفته گذشته نامه نگاری هایی كردیم و خواهان تأمین تجهیزات و وسایل بهداشتی شدیم تا هر زمان كه مجموعه بازگشایی شود، به لحاظ بهداشتی از شرایط استانداردی برخوردار باشد. ضمن این كه دانشگاه تهران این موارد را در تمام زیرمجموعه های خود رعایت می كند و اگر قرار باشد فعالیت ما از سر گرفته شود، حتما در فضایی امن خواهد بود.
حریری درباره تغییر احتمالی جدول برنامه های مركز تئاتر مولوی به دنبال گسترش ویروس كرونا و تعطیلی مراكز فرهنگی و هنری توضیح داد: با همراهی گروه هایی كه نمایش های شان در حال اجرا بود و گروه هایی كه پس از عید در نخستین نوبت اجرا بودند، تلاش می نماییم كمترین تغییر برنامه را داشته باشیم و مشكلات گروه ها را به حداقل برسانیم.
كارگردان نمایش «سین گاف» درباره برنامه های مركز تئاتر مولوی تصریح كرد: با عنایت به اتفاقات ناخواسته ای كه رخ داد، می كوشیم شرایطی ایجاد نماییم كه گروه های نمایشی كمتر متضرر شوند و بتوانیم با انعطاف در برنامه ها، از این روزها عبور نماییم. قرار بود در این مقطع میزبان جشنواره تئاتر تجربه باشیم كه این جشنواره فعلا به تعویق افتاده است و زمان برگزاری آن باید از جانب دانشگاه تهران اعلام گردد. در هر صورت منتظریم تا دانشگاه برای فعالیتهای جمعی خود مصوبات تازه را اعلام نماید.
او با اشاره به جلسه ای كه روز گذشته (ششم اسفندماه) میان مدیر اداره كل هنرهای نمایشی و سالن های خصوصی و دولتی تئاتر برگزار شد، اضافه كرد: در این نشست از آقای كرمی مدیر اداره كل هنرهای نمایش درخواست كردیم گروه هایی كه در این مقطع مشغول اجرای نمایش بودند و به علت این وضعیت متضرر شدند، به صورت ویژه ای مورد حمایت قرار بگیرند و ایشان هم این قول را دادند كه نگاه حمایتی ویژه ای نسبت به این گروه ها داشته باشند. بر همین مبنا از جانب سالن های نمایشی نامه نگاری صورت می گیرد و این گروه ها به صورت خاص حمایت خواهند شد.
هفته گذشته به دنبال شیوع ویروس كرونا، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت تمام مراكز فرهنگی و هنری را به مدت یك هفته تعطیل كرد.1398/12/08
09:51:09
5.0 / 5
3608
تگهای خبر: تئاتر , جشن , جشنواره , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی