آن شب تجربه یك ژانر جدید در سینمای ایران

آن شب تجربه یك ژانر جدید در سینمای ایران كاركادو: نشست خبری فیلم سینمایی ˮآن شبˮ به كارگردانی كوروش آهاری در چهارمین روز جشنواره بدون حضور بازیگران این اثر اجرا شد.


به گزارش كاركادو به نقل از ایسنا، كوروش آهاری كارگردان این اثر در سخنانی با اشاره به اینكه من درباره فیلمسازی در ایران اطلاعات كمی دارم اظهار داشت: بخش ساده فیلمسازی در آمریكا آن است كه نیاز به مجوز ساخت و نمایش نیست. اما قوانین محدود دیگری مثل اندازه معین در استفاده كودك در زمان فیلمبرداری و غیره كه كار را كمی سخت می كند، وجود دارد و ما در ۲۱ روز فیلمبرداری را انجام دادیم.
وی افزود: فیلمنامه داستان در فضای ایران نوشته شده بود اما تصمیم گرفتیم به آمریكا منتقل اش نماییم. درواقع ما میخواستیم داستان یك زوج ایرانی را در آمریكا داشته باشیم و میخواستیم هنرمند ایرانی را در آمریكا ارج نهیم. این اثر در جشنواره سانتاباربارا هم پذیرفته شد و به سبب نوع ساخت این فیلم در جدول فیلم های داخلی شان قرار گرفت و نه بین الملل.
كارگردان این اثر در صحبت های خود اشاره كرد: این فیلم را با این هدف ساختیم كه بیننده جهانی داشته باشد و بتواند با آن ارتباط برقرار كند و این اتفاق هم افتاد. در سینمای آمریكا به هنرمندان ایرانی بها نمی دهند. ما می خواستیم به این مساله دامن بزنیم و از این فرصت استفاده نمائیم تا هنرمند ایرانی ساكن در آمریكا را پررنگ تر نماییم. نسل جدید ایرانی های آمریكا دوست دارند به مردم خودشان ادای احترام كنند و البته ما می خواستیم چهره مردم ایران را در آمریكا نشان بدهیم كه زندگی خیلی لوكسی ندارند.
كوروش آهاری درباره اقتباسی بودن فیلم اظهار داشت: اساسا الهام هایی از برخی آثار گرفته ام اما لزوما برنامه ریزی نشده بوده و اگر پلان یا شاتی شبیه فیلمی می بینید آگاهانه نبوده است.
محمد درمنش تهیه كننده این اثر در سخنانی درباره بحث مالكیت فیلم و تولید مشترك این اثر توضیح داد: اگر در آینده در سینمای ما فرصت تولید اثر با حضور تیم های گسترده و چند سرمایه گذار وجود داشته باشد فیلم ها به پختگی بیشتری می رسند و سینمای ما پیشرفت خواهدنمود. به سبب اینكه این فیلم قرار بود مخاطب جهانی داشته باشد تلاش شد به تركیب خوبی از عوامل فیلم برسیم. یكی از دلیلهای مهم ساخت آن در آمریكا به این علت بود كه دوستان ایرانی ساكن آمریكا و بازیگران بتوانند در اقصی نقاط جهان فیلم بسازند و البته محور اصلی یك اثر باشند.
وی در پاسخ به چرایی غیبت شهاب حسینی در نشست فیلم اظهار داشت: شهاب حسینی مشغول فیلمبرداری یك فیلم در خارج از كشور است؛ اما در اكران روز نوزدهم بهمن ماه حضور خواهد داشت.
شهاب شهرزاد منتقد حاضر در این جلسه هم اظهار داشت: با یك تجربه تازه در سینمای ایران مواجه شدیم. مساله ژانر در سینمای ایران را سالهاست مغفول مانده است و این فیلم
خاصیت های ژانر وحشت داشت و این اتفاق خوبی است.
در نشست خبری فیلم «آن شب» به كارگردانی كوروش آهاری با حضور كارگردان، میلاد جرموز (نویسنده)، محمد درمنش (تهیه كننده)، صبا واحدی (جانشین طراح صحنه)، شهاب شهرزاد (منتقد) با اجرای محمدرضا مقدسیان پانزدهم بهمن ماه در پردیس سینمایی ملت انجام شد.
منبع:

1398/11/15
22:24:12
5.0 / 5
4049
تگهای خبر: جشن , جشنواره , سینما , فیلم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی