انتشار بازنویسی شیرین و فرهاد برای نوجوانان

انتشار بازنویسی شیرین و فرهاد برای نوجوانان به گزارش كاركادو مجید شفیعی از انتشار بازنویسی منظومه «شیرین و فرهاد» وحشی بافقی برای نوجوانان اطلاع داد.


این نویسنده ادبیات كودك و نوجوان درباره این كتاب به ایسنا اظهار داشت: در بازنویسی این منظومه كوشیده ام شاعرانگی اثر و ظرایف و تصویرسازی های غنی وحشی را كه در جهت بیان ظرایف عاشقانه بوده، حفظ كنم و آنرا به صورت همه جانبه انعكاس دهم. من در مقام نویسنده علاوه بر این كه اقدام به برگردان این منظومه به نثر كرده ام برای مفاهیم ذهنی هم مابه ازای عینی و حسی یافته ام تا مخاطب بتواند چیزهایی را كه قهرمانان داستان به آن می اندیشیده اند به صورت عینی، تصویری و قابل درك و ملموس حس كند.
او اضافه كرد: در منظومه «فرهاد و شیرین» مضمون های عاشقانه و عواطف شورانگیز با زبانی ساده و روان بیان شده است. وحشی بافقی در دسته بندی شاعران و ادوار شعر فارسی، شاعر مكتب وقوع به حساب می آید و از شاعران مشهور این شیوه است. وحشی در منظومه «فرهاد و شیرین» نظر به عشقی عرفانی دارد و فرهاد را سمبلی از عارف و سالك بودن می داند. وحشی بافقی از غزلسرایان و شاعران مشهور نیمه اول قرن دهم هجری است. وی در زمان پادشاهی شاه تهماسب و شاه اسماعیل دوم می زیسته است. «فرهاد و شیرین» از مثنوی ها و از منظومه های معروف و از بزرگترین و مهم ترین آثار دراماتیك فارسی به حساب می آید.
بازنویسی منظومه «شیرین و فرهاد» وحشی بافقی برای نوجوانان در انتشارات پیدایش و با شمارگان ۱۰۰۰ نسخه راهی بازار كتاب شده است.
1398/11/05
14:27:27
5.0 / 5
4299
تگهای خبر: ادبیات , تصویر , جوان , رمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی