دو خبر از هفته كتاب

دو خبر از هفته كتاب كاركادو: از پوستر «هفته كتاب» رونمایی گردید. همین طور برنامه های استان كردستان برای این هفته اعلام گردید.


به گزارش كاركادو به نقل از ستاد خبری و رسانه ای بیست و هفتمین هفته كتاب جمهوری اسلامی ایران، بابك صفری، طراح پوستر هفته كتاب، درباره طراحی این پوستر اظهار داشت: پوستر هفته كتاب را برمبنای شعار هفته كتاب «حال خوش خواندن» طراحی كردم.
او درباره المان های موجود در اثر اظهار نمود: طرح پوستر هفته كتاب برمبنای هویت ذاتی و تصویر ظاهری پرنده بود. در این اثر بال های پرنده به ورق های كتاب تبدیل گشته كه تداعی گر پیشرفت و اوج انسان جهت زندگی بهتر است. برای این مقصود انسان به همراهی با سواد و كمال گرایی نیاز دارد و من برای تثبیت این مفهوم در ذهن مخاطب، بال های پرنده را به كتاب تبدیل كردم تا این حس را در مخاطبان هفته كتاب به وجود بیاوریم و كتاب بالی برای پرواز انسان در رسیدن به كمال باشد.
صفری اضافه كرد: رنگ آبی فیروزه ای در این اثر تداعی كننده آرامش و رهایی است و البته این رنگ نمادی از سنت اصیل ایرانی ها نیز هست. در این اثر المانی از پرواز و نغمه سرایی است كه می تواند محتوای ذهنی خودرا به صورت آواگونه به مخاطب منتقل كند.
او درانتها تصریح كرد: این پوستر یك طرح آرمان گرا است برای اینكه سرانه مطالعه در كشور ما بسیار پایین است و این پوستر یك طرح آرمانی برای رشد فرهنگ كتاب خوانی در جامعه است. با طراحی این پوستر اهتمام كردم حس و حال شعار هفته كتاب «حال خوش خواندن» را در مردم ایجاد كنم برای اینكه كتابخوانی می تواند راهی برای حال خوش مردم باشد.
پوستر بیست و هفتمین هفته كتاب جمهوری اسلامی ایران در دومین نشست اعضای ستاد برگزاری هفته كتاب با حضور نیكنام حسینی پور، دبیر بیست و هفتمین هفته كتاب رونمایی گردید.


همچنین فایل پوستر بیست و هفتمین دوره هفته كتاب جمهوری اسلامی ایران بر روی سایت هفته كتاب به نشانی اینترنتی hafteyeketab.ketab.ir بارگذاری شده است.

***
بر اساس اعلام دبیرخانه بیست و هفتمین هفته كتاب جمهوری اسلامی ایران، استان كردستان در هفته كتاب میزبان برگزاری برنامه های متنوعی است. برگزاری فروشگاه و نمایشگاه كتاب با حضور ناشران استانی، رونمایی از تازه های نشر استان، برگزاری برنامه كتاب گردی و بازدید از جام باشگاه های كتاب خوانی با حضور مقامات استانی، و نواخته شدن زنگ بیست و هفتمین هفته كتاب جمهوری اسلامی ایران در مدرسه های استان همچون برنامه های این استان در تمامی شهرستان ها در هفته كتاب است.
همچنین همایش تجلیل از فعالان حوزه كتاب، برنامه های آموزشی جام باشگاه های كتاب خوانی، برنامه قصه گویی و جشنواره كتاب با حضور ناشران و فعالان حوزه كتاب استان، اهدای كتاب به مدرسه ها و كتابخانه های شهری و روستایی، اختصاص قسمتی از خطبه های نماز جمعه به سوژه فرهنگ مطالعه كتاب توسط امامان جمعه و تجلیل از ۲۰ نویسنده و فعال فرهنگی استان در چارچوب اولین جشنواره سراسری قلم روستا از دیگر برنامه های این استان هستند.
بیست و هفتمین دوره هفته ی كتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار «حال خوش خواندن» از تاریخ ۲۳ تا ۳۰ آبان ماه در سراسر كشور برگزار می گردد.
منبع:

1398/08/15
20:05:16
5.0 / 5
4141
تگهای خبر: اهدا , پوستر , تصویر , جشن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی