بازگشایی كتابخانه عمومی پارك شهر

بازگشایی كتابخانه عمومی پارك شهر به گزارش كاركادو كتابخانه عمومی پارك شهر كه حدود دو سال به علت تعمیرات و بازسازی تعطیل بود، فردا بازگشایی می شود.


به گزارش كاركادو به نقل از ایسنا، مراسم افتتاح این كتابخانه عمومی روز سه شنبه (پنجم شهریورماه) از ساعت ۱۰ تا ۱۹ برگزار می گردد.
بنا بر اعلام نهاد كتابخانه های عمومی كشور، این افتتاحیه بدون تشریفات معمول و با حضور مردم، ناشران و نویسندگان، مسؤلان و چهره های فرهنگی و هنری خواهد بود. در روز بازگشایی، بخش های مختلف كتابخانه آماده بازدید همگانی است. والدین با فرزندان خود می توانند اوقاتی را در بخش كودك بگذرانند. همینطور پژوهشگران از اتاق های انفرادی مطالعه، دانشجویان از بخش پایگاه های اطلاعاتی، دوستداران كتاب از سالن های جدید مطالعه بانوان و آقایان، محققان از مخزن مرجع و كتاب های غیرفارسی و بخش جدید نشریات و نابینایان از بخش اختصاصی خود می توانند دیدن كنند. با تدارك های ویژه ای كه برای دسترسی معلولان و توانیابان صورت گرفته است، آنها هم می توانند در مراسم شركت داشته باشند.
در تاریخچه كتابخانه مركزی پارك شهر عنوان شده است: كتابخانه مركزی پارك شهر در سال ۱۳۴۰ در محل فعلی سفره خانه سنتی واقع در محوطه پارك شهر تهران در منطقه سنگلج، از محله های قدیمی تهران، راه اندازی شد. كتابخانه تا قبل از سال ۱۳۴۰ در محل سابق دفتر پارك بود. در این سال با همكاری شركت ملی نفت ایران، كتابخانه ای با حدود ۳۸۰۰ جلد كتاب افتتاح شد. سه سال بعد كلنگ ساختمان جدید كتابخانه با زیربنای ۲۸۳۰ مترمربع در ضلع جنوب غربی پارك شهر به زمین زده شد و در آبان ۱۳۵۰ به محل كنونی آن انتقال یافت.
كتابخانه تا سال ۱۳۵۲ توسط سازمان كتابخانه های عمومی شهر تهران وابسته به شهرداری، اداره و اعتبار آن از ۱/۵ درصد درآمدهای شهرداری تأمین می شد. از اواخر ۱۳۵۲ اداره كتابخانه مركزی بر عهده وزارت فرهنگ و هنر و پس از آن وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده است. بودجه آن هم از جانب این وزارتخانه تأمین می شد. از سال ۱۳۷۳ تا ۱۳۸۴ اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، كتابخانه پارك شهر و سایر كتابخانه های عمومی استان تهران را اداره می كرد و از سال ۱۳۸۴ اداره آن به نهاد كتابخانه های عمومی كشور واگذار شد.
این كتابخانه عمومی از خرداد سال ۱۳۹۶ به خاطر بازسازی و مقاوم سازی ساختمان تعطیل بود.1398/06/04
14:28:39
5.0 / 5
4570
تگهای خبر: سفر , فرهنگ , كتاب , گل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی