آیت الله مكارم شیرازی: جوانان باشجاعت تابوی تشریفات ازدواج را بشكنند

آیت الله مكارم شیرازی: جوانان باشجاعت تابوی تشریفات ازدواج را بشكنند كاركادو: مرجع تقلید شیعه در پیامی عنوان كرد: جوانان شجاعت به خرج دهند و تابوی تشریفات سنگین ازدواج را بشكنند.


به گزارش كاركادو به نقل از ایسنا متن پیام آیت الله ناصر مكارم شیرازی به مناسبت مراسم ازدواج آسان، به شرح زیر است:
"ایام مصادف است با سالروز ازدواج آسمانی حضرت امیرمؤمنان علی(ع) با زهرا مرضیه(س) و بسیار متناسب با مراسم ازدواج آسان است، برای اینكه آن ازدواج آسمانی پیام بسیار روشنی برای همه‌ی جوانان دارد، ازدواج با مهریه 500 درهم و جهیزیه بسیار بسیار ساده و ولیمه‌ی شام عروسی كه با حلوایی كه با دست پیغمبر اكرم(ص) درست شده بود، صورت گرفت پیام عجیبی دارد.

حقیقت این است كه طبیعت ازدواج جوانان، طبیعت سهل و آسان است، سنگینی های ازدواج امروز كه گاه افراد توانا را ناتوان می سازد، ساخته و پرداخته‌ی اوهام و خیالات و تشریفات بی معناست.

مسابقه در بالا بودن مهریه و تشریفات سنگین جهیزیه و مراسم كمرشكن جشن عقد و عروسی با آن اختلاط های پرگناه چیزی نیست كه در ذات ازدواج جوانان نهفته باشد؛ همه اموری است كه با دست خودمان آنرا فراهم می سازیم و هیچ دلیل منطقی برای آن وجود ندارد بلكه مفاسد سنگینش روز به روز آشكارتر می شود.

خوب است جوانانی كه ازدواج نكرده اند سری به پرونده های ازدواج جوانان دیگر بزنند، كه چه گرفتاری ها با دست خودشان فراهم كردند، مهریه سنگینی كه گاه بزودی به اجرا گذاشته می شود و نتیجه‌ی آن یا زندان است و یا اقساط سنگین؛ تشریفات ازدواجی كه گاه سال ها ادای دین آن مشكل است.

خوشبختانه گروهی از جوانان در این موارد شجاعند، با مهریه 14 سكه و جهیزیه در حدّ لزوم و بجای مراسم هر دو نفر با هم یك سفر مشهد یا عتبات می روند و زندگی را به این صورت آغاز می كنند.

من از همه‌ی جوانان تقاضا می كنم كه شجاعت به خرج دهند و این تابوی مراسم و تشریفات سنگین را بشكنند و با واقع بینی مسأله‌ی ازدواج را شروع كنند و به گرفتاری های پس از آن بیندیشند."

منبع:

1398/05/12
17:36:37
5.0 / 5
4396
تگهای خبر: جشن , جوان , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی