برداشت رسانه های غربی از خبرهای داخلی درباره یك قتل

برداشت رسانه های غربی از خبرهای داخلی درباره یك قتل كاركادو: نحوه پوشش خبری قتل همسر محمدعلی نجفی در رسانه های داخلی و خصوصا صداوسیما، این خبر را به خوراكی رسانه ای برای نشریه ها  و خبرگزاری های غربی و آمریكایی بدل كرد.


به گزاش ایسنا، همزمان با انتشار اخبار قتل «میترا استاد» در صداوسیما و دیگر رسانه های داخلی، اغلب رسانه های غربی و آمریكایی با در نظر گرفتن اهداف خود به این خبر پرداختند.
نشریه « ایندیپندنت» با انتشار خبری با عنوان «ایران با اعتراف شهردار سابق تهران به قتل همسرش به لرزه درآمد»، « الجزیره» با خبری با عنوان «مقام بالارتبه پیشین ایران به قتل همسرش اعتراف كرد»، نشریه « تایم» با خبری با عنوان «مشاور پیشین رئیس جمهور به قتل همسر دوم خود اعتراف كرد» و «سی بی اس نیوز» با خبری با تیتر «مشاور پیشین رئیس جمهور به جرم قتل دستگیر شد» به این حادثه واكنش نشان دادند.
اما این تنها قسمتی از عناوین رسانه های خارجی در ساعات اولیه انتشار اخبار مربوط به قتل «میترا استاد» بود. موج دوم خبرهایی كه اغلب به صورت گزارش های تحلیلی انتشار یافته است، به بعد از روی آنتن رفتن گزارش های صداوسیما با تصاویری از محمد علی نجفی، اعتراف های وی و نشان دادن آلت قتل برمی گردد.
«نیویورك پست» و «واشنگتن پست» همچون رسانه هایی هستند كه با استفاده از این موج خبری بر روی آن سوار شده و مقاصد خودرا دنبال كرده اند.
این روزنامه ها در ایام اخیر با عناوینی چون «شهردار سابق تهران در حال نوشیدن چای به قتل همسرش اعتراف می كند» (واشنگتن پست) و «سیاستمدار ایرانی بعد از اعتراف به شلیك به همسرش، همراه با مأموران پلیس چای می نوشد» (نیویورك پست) به سوژه این قتل پرداخته و آنرا دستاویزی برای انتقادهای همیشگی به وضعیت ایران همچون وضعیت زنان و … قرار داده اند.
«واشنگتن پست» در گزارشی با عنوان « تمام اشتباه هایی كه ایران در جریان یك رسوایی تلویزیونی مرتكب شد» به نحوه پوشش خبری این حادثه در صداوسیما هم پرداخته است.
در قسمتی از این گزارش به غیرحرفه ای بودن بازرسی اسلحه توسط خبرنگار نیز اشاره شده است و چنین آمده است: «یك رسوایی عجیب و غریب طی هفته گذشته ایران را به لرزه درآورد. «محمدعلی نجفی» شهردار سابق تهران همسرش را به ضرب گلوله به قتل رساند، اما نحوه پوشش خبری صداوسیما ایران، سبب انتقادهای گسترده مردم این كشور شد.»منبع:

1398/03/11
15:56:31
5.0 / 5
4657
تگهای خبر: اهدا , گل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی