مراسم معارفه مدیركل جدید دفتر موسیقی برگزار شد

علی ترابی: امیدوارم نبودنم تلنگری باشد

علی ترابی: امیدوارم نبودنم تلنگری باشد كاركادو: علی ترابی در مراسم تودیع از مدیریت دفتر موسیقی اظهار داشت: در امتداد منافع موسیقی به نقطه ای رسیدم كه امكان دارد نبودنم در دفتر موسیقی، كمك به موسیقی باشد. امیدوارم این امر تلنگری باشد تا حریم موسیقی بهتر رعایت شود و هنرمندان بیشتر اعتماد كنند كه مدیران كنار هنرمندان هستند و با هم برای اعتلای هنر تلاش كنند.


به گزارش كاركادو به نقل از ایسنا، تكریم و معارفه مدیر كل پیشین و فعلی دفتر موسیقی، عصر چهارشنبه اول خردادماه در معاونت امور هنری فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام شد.
در این نشست، معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اهدای لوح، از خدمات علی ترابی قدردانی و حكم محمد اله یاری؛ مدیر كل دفتر موسیقی و مرتضی نیك نژاد؛ سرپرست دفتر آموزش و توسعه فعالیتهای فرهنگی و هنری را به آنان اعطا كرد.
سید مجتبی حسینی، معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این نشست، با قدردانی از علی ترابی اظهار داشت: ترابی در ۱۴ ماه فعالیت، بعنوان مدیر كل دفتر موسیقی زحمت كشید و بعد از این در كنار ما خواهد بود و در حوزه دیگری كه مورد علاقه او است در مجموعه معاونت امور هنری از خدماتشان بهره می گیریم.
حسینی در ادامه اظهار داشت: محمد الهیاری فومنی هم در مدتی كه در دفتر آموزش و توسعه فعالیت های فرهنگی و هنری حضور داشت؛ توانست تحولی در این اداره كل ایجاد كند؛ آموزش هنر ركن اصلی هنر است و اگر هنر در جامعه ای بالنده است به خاطر چگونگی آموزش هنر است. موسیقی، در كشور شرایط دشواری دارد و اداره امور هنری دشوار است. امیدواریم كه الهیاری در این مسئولیت موفق باشد.
علی ترابی در این نشست اظهار داشت: قبل از اینكه بعنوان مدیر كل دفتر موسیقی فعالیت كنم، شناختی از آقای حسینی نداشتم اما در این مدت ۱۴ ماه حضور در دفتر موسیقی از حمایت معاون هنری برخوردار بودم كه از ایشان و وزیر محترم به خاطر حمایت ها قدردانی می كنم. شیوه كار در این مدت، در دفتر موسیقی، اعتماد به اهالی هنر بود و تا حد امكان در این راه حركت كردم. شوراهایی كه كارایی نداشتند را با احترام به هنرمندان و استادان موسیقی، تعطیل كردیم و روند صدور مجوز تحول پیدا كرد. اما در امتداد منافع موسیقی به نقطه ای رسیدم كه امكان دارد نبودنم در دفتر موسیقی، كمك به موسیقی باشد. امیدوارم این امر تلنگری باشد تا حریم موسیقی بهتر رعایت شود و هنرمندان بیستر اعتماد كنند كه مدیران كنار هنرمندان هستند و با هم برای اعتلای هنر تلاش كنند.
او افزود: خوشحالم آقای الهیاری كه در یك سال قبل جلسات متعددی در كنار هم بودیم و تعامل و روحیه همراهی با هنرمندان دارد برای این مسئولیت برگزیده شد و امیدوارم با حمایت های معاون امور هنری، گام های مؤثرتری بردارد.
ترابی همین طور از خدمات و زحمات همكارانش در دفتر موسیقی تشكر كرد.محمد الهیاری فومنی، مدیر كل دفتر موسیقی نیز در این نشست، گزارشی از فعالیت های دفتر آموزش و توسعه فعالیتهای فرهنگی هنری ارائه كرد و اظهار داشت: هر چند نگاه جدی به آموزش هنر در سیاستگذاری كلان وجود ندارد اما معاونت هنری توجه جدی به آموزش هنر دارد و در این مدت، طرح ها و برنامه هایی در امتداد آموزش هنر دنبال شد. همین طور در جلسات شورای مركزی نظارت برآموزشگاه های آزاد هنری كه اعتماد و سپردن امور به اهل هنر بود، آقای ترابی حضور جدی داشت و جلسات مشتركی با هم داشتیم و از او آموختم و از تجربه و نظرات ایشان قطعاَ استفاده می كنم. آقای نیك نژاد، معاون دفتر آموزش و توسعه فعالیت های فرهنگی و هنری از افراد باسابقه در این دفتر است كه امیدواریم در دوره سرپرستی موفق باشد.
مرتضی نیك نژاد، سرپرست دفتر آموزش و توسعه فعالیت های فرهنگی و هنری نیز در این نشست اظهار داشت: از اعتماد معاون محترم هنری و آقای الهیاری سپاسگزارم و امیدوارم بتوانم با همراهی همكاران اقدامات و طرح هایی را كه در دفتر آموزش شروع شده است، تداوم دهیم.
منبع:

1398/03/02
13:34:32
5.0 / 5
4932
تگهای خبر: اهدا , خدمات , فرهنگ , مجوز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی