گزارشی از پنج اثر در تازه های نشر مطالعات غیر نظامی جنگ تحمیلی

گزارشی از پنج اثر در تازه های نشر مطالعات غیر نظامی جنگ تحمیلی كاركادو: مدیر گروه مطالعات غیرنظامی مركز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس اظهار داشت: این گروه در سال قبل «جنگ شهرها؛ دزفول» را منتشر نموده بود و امسال كتاب جنگ شهرهای تهران منتشرشده و امیدواریم این رده ادامه پیدا كندبه گزارش كاركادو به نقل از ایسنا، مرتضی قاضی با اشاره به آثار جدید این گروه در سال ۹۸، توضیح داد: كتاب پنجم «تاریخ نگاران و راویان صحنه نبرد» به نویسندگی سمیه گنجی نخستین عنوان است. این كتاب تحت عنوان «همكلاسی ها» به زندگی دو شهید راوی مركز یعنی شهید سید محمد امیر مقدم معروف به سعید امیر مقدم و شهید مجید صادقی نژاد می پردازد.

وی افزود: این دو شهید از بچه های دوره پنج مدرسه مفید تهران بودند. این كتاب فارغ از بحث راوی گری این بزرگواران، به فضای دوره پنج مدرسه مفید هم می پردازد. كتاب «همكلاسی ها» به روایت دوستان و خانواده این دو شهید بزرگوار است.

مدیریت گروه مطالعات غیرنظامی مركز از كتاب «جنگ شهرها در تهران» به قلم دكتر زینب اسلامی بعنوان دومین اثر جدید نام برد و اظهار داشت: برای این اثر، زحمات زیادی را آقای یحیوی برای تحقیق این كتاب كشیده بودند و نهایتاً خانم اسلامی این كتاب را به نتیجه رسانده اند. جنگ شهرها اصطلاحی است كه مربوط به بمباران و موشك باران می شود. شهرهای مختلف كشور در زمان جنگ هشت ساله مورد تهاجم هوایی و همینطور موشكی رژیم بعث عراق قرار می گرفتند. كتاب جنگ شهرهای تهران به موشك باران و بمباران تهران می پردازد.


قاضی خاطرنشان كرد: این گروه پارسال «جنگ شهرها؛ دزفول» را منتشر نموده بود و امسال كتاب جنگ شهرهای تهران منتشرشده و امیدواریم این رده ادامه پیدا كند. همینطور كتاب «روزشمار بیانات حضرت امام خمینی در مورد دفاع مقدس» به گردآوری آقای عبدی اثر جدید دیگری است كه خیلی مهم می باشد ازاین جهت كه به تمام بیانات رهبر معظم انقلاب حضرت امام خمینی (ره) در دوران دفاع مقدس می پردازد و بیشتر از ۸۰۰ صفحه است.


وی تصریح كرد: كتاب خاطرات حجت الاسلام بشردوست كه از فرماندهان بزرگ زمان جنگ بودند، توسط حجت الاسلام بهداروند نوشته شده است. كتاب «اسناد وزارت خارجه آمریكا درباره همكاری صدام با دولت آمریكا» نام یكی از این عناوینی است كه مقرر است منتشر شود. این كتاب محتوی ۶۱ سند سازمان امنیت ملی آمریكا است كه چند سال پیش وزارت امور خارجه آمریكا آزاد كرد. مجید كریمی این كار را ترجمه كرده است. این كتاب بسیار مهم می باشد و به اسناد وزارت خارجه آمریكا در ارتباط با جنگ ایران و عراق می پردازد.


قاضی یاداور شد: كتاب «مقایسه تطبیقی قدرت ملی كشورهای ایران و عراق در دوران جنگ تحمیلی» اثر دومی است كه مقرر است منتشر شود و دكتر هادی زرقانی نویسنده این كتاب است. كتاب های «حقیقت درخشان»، «امدادگر كجایی؟»، «منشور هدایت» و «شماره پنج» عناوین كتاب هایی هستند كه در سال ۹۷ در این گره و توسط انتشارات مركز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس منتشرشده است.


وی ادامه داد: در حوزه كتاب های بخش ترجمه كه در سال ۹۷ منتشرشده كتاب «جنگ نفت كش ها»، كتاب «جنگ ایران و عراق» و كتاب «تاریخ جنگ ایران و عراق تاریخ نظامی راهبردی» از زبان انگلیسی به زبان فارسی ترجمه شده اند. چهار جلد كتاب هم از زبان فارسی به زبان های دیگر ترجمه شده این كتاب ها عبارت اند از «تنبیه متجاوز» كه به زبان انگلیسی و فرانسوی و كتاب «جنگ بازیابی ثبات» هم به زبان عربی و فرانسوی برگردانده شده است.

منبع:

1398/02/25
12:58:44
5.0 / 5
4701
تگهای خبر: ترجمه , رمان , كتاب , گل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی