انتشار چند كتاب كودك و نوجوان

انتشار چند كتاب كودك و نوجوان كاركادو: كتاب های «فلسفه كودكی»، «وقتی تاریخ آلزایمر می گیرد»، «سلام، من صفر هستم»، «سلام، من ربات هستم»، «سلام، من زمان هستم»، «سلام، من زمین هستم»، «ماجرای عجیب ماموت گمشده» و «داستان قلقك» اخیرا انتشار یافته اند.


به گزارش كاركادو به نقل از ایسنا، كتاب «فلسفه كودكی: نظریه ادبیات كودك و مفوم كودكی» نوشته گرت بی. متیوز با ترجمه سعید حسام پور و مریم حسام پور در ۱۴۴ صفحه با شمارگان ۲۵۰۰ نسخه و قیمت ۱۰هزار تومان در انتشارات كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان انتشار یافته است.
در بخشی از مقدمه كتاب می خوانیم: مجموعه «نظریه ادبیات كودك و مفهوم كودكی» با این انگیزه ترجمه و انتشار یافته است كه زمینه های گفتگو میان پژوهشگران، منتقدان و صاحب نظران ادبیات كودك در ایران و جهان را بیشتر از پیش فراهم آورد. از دیگر سو، اینك كه چندین سال از تأسیس دوره كارشناسی ارشد ادبیات كودك در دانشگاه شیراز و چند دانشگاه دیگر كشور می گذرد، نیاز به منبع های معتبر و به روز در این زمینه هر دم آشكارتر احساس می شود. گرایش روز افزون دانشجویان دكتری در رشته های گوناگون علوم انسانی و تربیتی به تدوین رساله های خویش در قلمرو ادبیات كودك هم بر این نیاز، پیوسته می افزاید. بیش تر كتاب های این مجموعه یا از منبع هایی اند كه به صورت ویژه برای درس های دوره كارشناسی ارشد ادبیات كودك در نظر گرفته شده و یا از چنان اعتبار و ژرفایی برخوردار می باشند كه به كار مطالعه همه دانشجویان علاقه مند به بحث های نظری و هم منتقدان و نظرورزان كودك می آیند.


همینطور رمان «وقتی تاریخ آلزایمر می گیرد» نوشته محمدرضا یوسفی در ۸۰ صفحه با شمارگان ۲۰۰۰ نسخه و قیمت ۷۸۰۰ تومان در انتشارات مورد اشاره انتشار یافته است. این كتاب برای گروه سنی «د» (۱۲سال به بالا) مناسب می باشد.
در معرفی این رمان آمده است: این رمان برخلاف رمان های تك راوی، چند راوی دارد كه هركدام از آنها یكی از فصل ها را روایت می كند و خواننده روند داستان را از نگاه او می بیند و می خواند. نام بیشتر فصل ها از نام راوی آن گرفته شده است.


دیگر كتاب های چاپ شده در انتشارات كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان، «سلام، من زمین هستم؛ داستان واقعی یك سیاره منحصر به فرد»، «سلام، من زمان هستم؛ داستان واقعی یك همسفر»، «سلام، من ربات هستم؛ داستان واقعی یك دوست الكترونیكی» و «سلام، من صفر هستم؛ داستان واقعی «هیچ»ی كه میلیون ها میلیون ارزش دارد» با نویسندگی و تصویرگری لوكا نوولی با ترجمه حسین ابوالقاسمی است كه هر كدام در ۸۰ صفحه با شمارگان ۲۰۰۰ نسخه و قیمت ۷۵۰۰ تومان در دسترس مخاطبان قرار گرفته اند. این كتاب ها برای گروه سنی «ج» (۱۰سال به بالا) مناسب هستند.
در نوشته پشت جلد «سلام، من زمین هستم» عنوان شده است: اگر تاریخ كره زمین را در یك ۲۴ ساعت فشرده نماییم، خواهیم دید كه بشر فقط در چند ثانیه آخر حاضر بوده است. اگر تاریخ كره زمین را مثل طول یك خط كش در نظر بگیریم، می بینیم كه پیدایش اولین انسان های امروزی در آخرین هزارم میلی متر آن اتفاق افتاده است.


در پشت جلد «سلام، من زمان هستم» هم نوشته شده است: جهان حدودا ۱۵ میلیارد سال قبل، با یك انفجار بزرگ رسما متولد شد. آن انفجار بزرگ، اتم ها، كهكشان ها، ستارگان، سیارات و هر آنچه را كه وجود دارد و هم زمان را پدید آورد.


در آغاز كتاب «سلام، من صفر هستم» آمده است: داستان واقعی و عجیب آقای هیچ و این كه چطور به عددی سحرآمیز تبدیل شد كه توانایی باز كردن درهای بی نهایت، ایجاد جهان و ده برابر كردن اعداد همراهش را دارد، داستانی كه از هندوستان شروع می شود؛ تا شرق و غرب عالم توسعه پیدا می كند و در كامپیوتر ها و تلفن های همراه امروزی ادامه دارد. صفر، در كنار برادرش «یك» می تواند نمایانگر همه اعداد و كلمات عالم باشد.
اگر دقیق نگاه نماییم، این داستانی است با چاشنی امید برای كسانی كه احساس می كنند مثل «صفر» هستند؛ حال آن كه، اعداد بسیاری در درون و بیرون خود دارند.


در ابتدای كتاب «سلام، من ربات هستم» می خوانیم: این داستان توسط رباتی به شماره شناسایی آسیموف ۰۷۱۰۱۹۴۷ در سال ۲۰۴۷ گفته شده است.
زمانی آدم آهنی ها برای سرگرمی بودند و فقط ظاهرشان كمی شبیه انسان بود، اما امروزه تا حد زیادی به همراهانی تبدیل گشته اند كه به حرف هایتان گوش می دهند و از اشتباهاتشان درس می گیرند - حتی از شما.


«ماجرای عجیب ماموت گمشده» نوشته الی هتی با تصویرگری كارل جیمز ماونتفورد با ترجمه مریم فیاضی دیگر كتاب منتشرشده در نشر مورد اشاره است كه در ۲۸ صفحه با شمارگان ۲۰۰۰ نسخه و قیمت ۱۸هزار تومان بررای گروه سنی «ج» (۱۰ سال به بالا) راهی بازار شده است.
در نوشته پشت جلد كتاب آمده است: نگاه كنید، یك ماموت گم شده است و اسكار باید پیش از ساعت یك نیمه شب او را برگرداند به خانه اش!
این داستان عجیب و غریب با واقعیت های علمی آمیخته شده است و تصویرهایی دارد كه بلند می شوند.


همینطور «داستان قِلقِلَك» نوشته سپیده خلیلی با تصویرگری آمنه اربابون در ۴۰ صفحه مصور با شمارگان ۲۵۰۰ نسخه و قیمت ۹۰۰۰ تومان برای گروه سنی «الف» (پنج سال به بالا) در انتشارات كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان عرضه شده است.


منبع:

1398/02/20
13:39:09
5.0 / 5
4800
تگهای خبر: ادبیات , ترجمه , تصویر , تولد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی