كاركادو گزارش كرد:

گیشه ی نوروزی سینماها با سال قبل چه فرقی داشت؟

گیشه ی نوروزی سینماها با سال قبل چه فرقی داشت؟ كاركادو: سه فیلم پرفروشی كه در روزهای نوروز سال ۹۷ روی پرده رفتند با بلیت ۱۵ هزار تومانی حدود ۱۷ میلیارد تومان و سه فیلم پرفروش در روزهای نوروز سال ۹۸ با بلیت ۲۰ هزار تومانی سینماها در مجموع بیشتر از ۳۰ میلیارد تومان عایدی برای سینمای ایران داشت كه به تعبیری حدودا این میزان فروش یك و نیم برابر سال قبل است اما...


به گزارش كاركادو به نقل از ایسنا، گیشه سینمای سال ۹۸ با اكران هفت فیلم سینمایی در حدود دو هفته به فروش بالایی دست پیدا كرد كه در مقایسه با همین زمان پارسال تفاوت زیادی دارد.
این تفاوت در میزان فروش و ركوردهایی كه برای برخی فیلمها یا حتی سالن های سینمایی در سال جدید ثبت گردید اساسا دلیلهای متعددی دارد كه یكی از نزدیك ترین احتمالات آن می تواند بحث بالا رفتن بهای بلیت سینماها باشد كه به ۲۰ هزار تومان رسید و همین عاملی شد تا مجموع فروش فیلم ها در مدت زمان محدودی میلیاردی شود.
بر همین اساس در این گزارش تنها به مقایسه ای آماری بین سه فیلم پرفروش گیشه نوروز در دو سال ۹۷ و ۹۸ خواهیم پرداخت و در گزارش های آتی، این وضعیت را ارزیابی و تحلیل می نماییم.
فیلم های انتخاب شده برای اكران در نوروز ۹۸، نمایش خودرا از ۲۵ اسفند ماه آغاز كردند و هفت فیلم سینمایی «رحمان ۱۴۰۰»، «متری شیش و نیم»، «چهارانگشت»، «زندانی ها»، «پیشونی سفید ۳»، «ژن خوك» و «غلامرضا تختی» در جدول نوروزی قرار داشتند.
فیلم سینمایی «رحمان ۱۴۰۰» منوچهر هادی كه در ژانر كمدی ساخته شده است، با گذر از یك میلیون مخاطب و پس از گذشت حدود سه هفته اكران به فروشی نزدیك به ۱۵ میلیارد ۵۰۰ میلیون تومان رسید.
پس از این فیلم، بیشترین میزان مخاطب و فروش برای فیلم سینمایی «متری شیش و نیم» ساخته سعید روستایی بوده كه توانست با جذب ۷۴۰ هزار نفر به سینما در هفته سوم اكران خود ۱۰ میلیارد و ۴۹۰ میلیون تومان فروش داشته باشد.
در رتبه سوم پرفروش ترین فیلم ها در روزهای نوروز، فیلم سینمایی كمدی «چهارانگشت» حامد محمدی قرار گرفت كه توانست با فاصله نسبتا زیادی از دو فیلم قبلی، بیشتر از چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان فروش كند.
چهار فیلم دیگر نمایش داده شده در این بازه زمانی یعنی «زندانی ها» مسعود ده نمكی، «پیشونی سفید ۳» سید جواد هاشمی و «ژن خوك» سعید سهیلی، «غلامرضا تختی» بهرام توكلی با فروش یك میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان، یك میلیارد و صد و ده میلیون تومان، یك میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان و حدود ۷۲۰ میلیون تومان فروش كردند.
مقدار فروش این چهار فیلم سینمایی، نسبت به سه فیلم پرفروش امسال تفاوت شایان توجهی دارد و حتی از نگاهی دیگر كارگردانی مانند مسعود ده نمكی كه در تجربیات گذشته سینمایی خود توانسته بود ركوردهایی را در فروش داشته باشد، نتوانست آنچنان كه باید در روزهای نوروز مخاطبان سینما را به خود جذب نماید و یا فیلم سینمایی «غلامرضا تختی» بهرام توكلی كه پیش بینی می شد بتواند استقبال مخاطبان را به خود جلب نماید در روزهای تعطیلات نوروز حتی به فروش میلیاردی هم نرسید كه همین عاملی شد تا سینماگران نسبت به این اتفاق واكنش نشان دهند و ابراز نگرانی كنند.

فیلم های اكران شده در نوروز ۹۸

1398/01/18
13:50:03
5.0 / 5
4620
تگهای خبر: ارزیابی , سینما , فیلم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی