افزوده شدن یادمان سیستان و بلوچستان به راهیان نور

افزوده شدن یادمان سیستان و بلوچستان به راهیان نور كاركادو: مدیركل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس قم اظهار داشت: از امسال یادمان استان سیستان و بلوچستان باز به یادمان های ستاد راهیان نور اضافه شده است، تابحال ۵۷ یادمان برای سفر زائران راهیان نور انتخاب شده است.به گزارش كاركادو به نقل از ایسنا، سرهنگ احمد حسینی مدیركل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس قم بیان كرد: سند ملی راهیان نور با عنایت به تصویب در مركز به تمام مراكز نظامی و انتظامی ابلاغ گردیده است كه تابحال چهار جلسه در ارتباط با سند ملی راهیان نور در استان قم برگزار شده است. از آنجایی كه مفاد این سند به صورت كلان در مركز تصویب شده بود یك برش استانی از این سند تهیه و پیش نویسی از آن تدوین شده است.

وی با تاكید بر تدوین برش استانی سند ملی راهیان نور افزود: با عنایت به حوزه اختیارات دستگاه ها و تجربه های سال های قبل پیش نویس و برش استانی این سند ملی تدوین شده كه قسمتی از وظایف طراحی شده در این سند جنبه عمومی و برخی باز جنبه تخصصی دارد، تابحال ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر در مجموع از یادمان های راهیان نور در سطح ملی بازدید كرده اند كه باید تا اختتام برنامه ششم توسعه به ۱۰ میلیون زائر افزایش پیدا كند.

وی با بیان اضافه شدن یك یادمان شهدا از امسال به سفر راهیان نور اظهار داشت: از امسال یادمان استان سیستان و بلوچستان باز به یادمان های ستاد راهیان نور اضافه شده است، تابحال ۵۷ یادمان برای سفر زائران راهیان نور انتخاب شده است.

حسینی افزود: استان قم معین یادمان شهدای فكه و شهیدان زین الدین در سردشت را بر عهده گرفته است، برای راه اندازی حسینیه در یادمان فكه اقدامات اولین صورت گرفته است، توسعه محوطه عمومی، پاركینگ، تجهیزات و نمازخانه از مهم ترین انتظاراتی بوده كه از استان قم در این دو یادمان انتظار می رود.

مدیركل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس قم تاكید كرد: یكی از مهم ترین رسالت های استان قم در مسئله راهیان نور اعزام راویان متبحر و با مهارت بوده كه در صورت انجام چنین عملی خیلی از اهداف تعیین شده در زمینه راهیان نور محقق می شود. همین طور انجمن راهیان نور استان قم با حضور ۷۵۰ نفر از روایان باسابقه استان تشكیل شده و بزودی آئین نامه ای باز برای نظام مند شدن آن تدوین و ابلاغ می شود، همین طور راه اندازی حسینیه بزرگ یادمان فكه با ظرفیت ۱۵ هزار نفر به وزارت دفاع واگذار شده است.

حسینی با اشاره به اثر مثبت راهیان نور در تحول جوانان جامعه و اثرگذاری فرهنگی راهیان نور اشاره كرد: بالغ بر ۲۰۰ نفر از متحول شدگان راهیان نور شناسایی شده و بزودی برنامه تلویزیونی برای ۳۰ نفر از آنها ساخته و بوسیله صدا و سیمای ملی پخش می شود.

به گزارش كاركادو به نقل از ایسنا، حمیدرضا شیخ الاسلام مدیركل آموزش وپرورش استان قم دربخش دیگر این جلسه بیان كرد: برای سفر دانش آموزان به مناطق جنگی و یادمان های دفاع مقدس مشكلات فراوانی پیش روی آموزش وپرورش استان است. از سهمیه ای كه امسال به آموزش وپرورش استان قم برای اعزام به راهیان نور اختصاص یافته است در دوره متوسطه ۵۹ دستگاه اتوبوس به تعداد دوهزار و ۶۲۹ دانش آموز پسر اعزام شده است.

با بیان تعداد دختران دوره متوسط كه به سفر راهیان نور اعزام شده اند، تصریح كرد: در بخش دختران دانش آموز باز تابحال ۵۴ دستگاه اتوبوس به تعداد دوهزار و ۴۶۵ به مناطق جنگی اعزام شده اند. از همین رو در مجموع تابحال بیشتر از ۵ و ۱۰۰ هزار دانش آموز قم در اردوهای راهیان نور حضور یافته اند.

شیخ الاسلام با اشاره به مشكلات اقتصادی و پشتیبانی اندك برخی دستگاه های استانی در زمینه اعزام كاروان های راهیان نور اظهار داشت: حقیقت این بوده كه اعزام این ۵ هزار و ۱۰۰ دانش آموزان در شرایط سخت حاكم بر جامعه امری دشوار و سختی بوده است. متأسفانه در بعضی اعزام های راهیان نور دانش آموزی به سبب عدم همكاری برخی نهادهای حوزه بهداشت آمبولانسی همراه اتوبوس های راهی سفر راهیان نور نمی گردد.


1397/12/01
14:44:55
5.0 / 5
4482
تگهای خبر: اهدا , جوان , دستگاه , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی