آیت الله كعبی عنوان كرد

ضرورت استفاده از برنامه های حرم حضرت معصومه (س) برای الگوسازی در جامعه

ضرورت استفاده از برنامه های حرم حضرت معصومه (س) برای الگوسازی در جامعه كاركادو: عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینكه در امر به معروف و نهی از منكر مأمور به نتیجه نیستیم، اظهار داشت: برای تحقق اهداف باید محیط و بستر مناسب را در جامعه تولید و در این راستا از برنامه های آستان های مقدس همچون حرم حضرت معصومه سلام الله علیها بعنوان یك الگو و معیار استفاده نماییم.به گزارش كاركادو به نقل از ایسنا، به نقل از پایگاه خبری آستان حضرت معصومه سلام الله علیها، آیت الله عباس كعبی امروز پنج شنبه در نشست شورای امر به معروف و نهی از منكر استان قم كه در سالن محراب شبستان امام خمینی (ره) حرم مطهر انجام شد، بابیان اینكه در ستاد امر به معروف و نهی از منكر خیز انقلابی و تحول گرایی برداشته شده است، اظهار نمود: اگر اهداف این ستاد دنبال شود امر به معروف و نهی از منكر در ریل اصلی خود قرار خواهد گرفت.
وی با تاكید بر اینكه دولت موظف به اجرای قانون پشتیبانی از آمر به معروف و ناهی از منكر است، افزود: هر دستگاهی كه از مصوبات ستاد امر به معروف و نهی از منكر تخلف كند یك عمل مجرمانه را انجام داده و دادستان می تواند نسبت به این مورد ورود كند.
عضو مجلس خبرگان رهبری از امر به معروف و نهی از منكر بعنوان ضمانت عملی اجرای اسلام نام برد و اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منكر قوه مجریه اسلام است كه شاخصه های مشخصی دارد و می تواند اسلام را به اهداف برساند.
وی تصریح كرد: امر به معروف و نهی از منكر به نظام محتوایی اثربخش نیاز دارد كه امیدواریم حوزه قم این نظام محتوایی را محقق كند و بر مبنای فقه باید رویكردهای مردمی بودن در امر به معروف و نهی از منكر به صورت ویژه دنبال شود.
آیت الله كعبی بر ضرورت عمومی شدن امر به معروف و نهی از منكر تصریح كرد و اظهار داشت: امر به معروف منحصر به یك ستاد نیست چراكه این امر، یك واجب فوری است و همه دستگاه ها و مجموعه ها همچون حوزه باید خویش را مخاطب این ستاد قرار دهد.
وی بابیان اینكه در امر به معروف و نهی از منكر مأمور به نتیجه نیستیم، خاطرنشان كرد: این واجب دینی انسان ساز است و در جهت رسیدن به هدف اصلی معروفات باید به فرهنگ عمومی و منكرات به ضد فرهنگ تبدیل گردد چراكه یكی از عناصر تأثیرگذار فشار اجتماعی است.
آیت الله كعبی هم افزایی دستگاه های كشور را راهكاری برای رسیدن به نتیجه دانست و مطرح كرد: امر به معروف و نهی از منكر از اركان هندسه نظام اسلامی است به همین علت اجرای این واجب دینی باید از دستگاه ها دنبال شود.
این استاد برجسته حوزه از مقابله با جریان های سازمان یافته و كانون های فساد بعنوان یكی دیگر از رسالت های ستاد امر به معروف و نهی از منكر یاد كرد و اضافه كرد: این مجموعه ها غده های سرطانی منكرات هستند كه با وجود آنها نمی توان به ترویج معروف رسید، برای تحقق اهداف باید محیط و بستر مناسب را در جامعه تولید و در این راستا از برنامه های آستان های مقدس همچون حرم حضرت معصومه سلام الله علیها بعنوان یك الگو و معیار استفاده نماییم.
وی با تاكید بر اینكه رویكرد تحول گرایانه در برنامه های امر به معروف و نهی از منكر باید مورد توجه قرار گیرد، اظهار داشت: گزارش ها باید به صورت مستمر به مسئولان ارشد ستاد عرضه شود تا عملكرد مجموعه ها در هر دوره ای مشخص شود.
1397/11/11
21:51:45
5.0 / 5
4611
تگهای خبر: اهدا , دستگاه , رمان , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی