حاج علی اكبری: اهتمام كرده ایم در مدیریت مساجد از تكنولوژی های جدید بهره ببریم

حاج علی اكبری: اهتمام كرده ایم در مدیریت مساجد از تكنولوژی های جدید بهره ببریم كاركادو: رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه كشور با تاكید بر این مساله كه آبادانی جامعه وابسته به آبادانی مساجد است، اظهار داشت: ما اهتمام كرده ایم كه در این چند سال از مدیریت و تكنولوژی های جدید در مدیریت مساجد بهره ببریم و همواره توانمندسازی ائمه جماعات و كارگزاران مساجد رویكرد اصلی ما در این مركز بوده است.به گزارش كاركادو به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اكبری رئیس پیشین مركز رسیدگی به امور مساجد بامداد امروز (یكشنبه ) 23 دی ماه در آیین معارفه رییس مركز رسیدگی به امور مساجد كه با حضور حجت الاسلام والمسلمین گلپایگانی، رییس دفتر مقام معظم رهبری، تعدادی از ائمه جمعه و جماعات استان تهران برگزار شد، اظهار داشت: اهتمام ما بر این بود كه یك مدیریت مومنانه را تجربه نماییم. مدیریتی كه هم خردمندانه، عادمانه، عاقلانه، مجاهدانه، عالمانه، هنرمندانه و هم متضرانه باشد. اگر اینها با یكدیگر جمع شوند می توان وصف مومنان را برای آن قرار داد. باید كاری كه برای مسجد انجام میگردد بهترین كار باشد. بر همین مبنا ما از همان روزهای ابتدایی كوشیدیم با یك نقشه و برنامه راهی حركت نماییم و مباحث های بسیار زیادی در این زمینه صورت گرفته است و تجربیات افراد استفاده كردیم.

وی در ادامه با تاكید بر این مطلب كه ما به تولید دانش مدیریت مسجد طی هفت سال و نیم اخیر در مركز رسیدگی به امور مساجد رسیدیم و توانمندسازی ائمه جماعات و كارگزاران مساجد از رویكرد اصلی ما در این مدیریت بود، اشاره كرد: اهتمام كرده ایم در حوزه درون مساجد یك نظام سازی صورت گیرد و بر این اساس شورای فرهنگی مساجد را تشكیل دادیم كه از دستاوردهای چند ساله مدیریتی است. همین طور اهتمام كرده ایم كه از تكنولوژی های جدید در اداره مدیریت مساجد باز بهره ببریم.

رییس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه كشور با تاكید بر این مساله كه مركز رسیدگی به امور مساجد با همت شخصیت هایی همچون مرحوم آیت الله مهدوی كنی و آیت الله انواری كه دو ستاره انقلاب و روحانیت كشور بودند، تاسیس شد، اظهار داشت: ما همواره اهتمام داشته ایم كه نگاه برنامه ای در مساجد را مد نظر داشته باشیم و نسبت به كارهایی كه می توانستیم برای مساجد انجام دهیم، اما آنرا انجام ندادیم شرمنده هستیم و خصوصاً در مقابل شهدا بسیار شرمنده تریم. باید خلاقیت و مجاهدت بیشتری از خود نشان می دادیم تا بتوانیم خدمات بیشتری را به مساجد نمایش دهیم چونكه انقلاب اسلامی ما برخواسته از مساجد بود و امتداد آن باز در مساجد است. ما باید این سرمایه عظیم را قدر بدانیم و این امانت بزرگ را حفظ نموده و به نسل بعد بسپاریم.

حاج علی اكبری با تاكید بر این مساله كه ما طی این سال ها اهتمام بر این داشته ایم كه برگزاری نماز بامداد و تقدیر از شهدای ائمه جماعات را مدنظر قرار دهیم، تصریح كرد: در سال 95 در روز جهانی "مساجد" كه به محضر مقام معظم رهبری شرف یاب شدیم، در این نشست مقام معظم رهبری نقشه راهی را برای ما ترسیم نمودند كه ما می توانیم از این نقشه راه بهره مند شویم و همواره تلاش مان بر این بوده است كه مركز رسیدگی به امور مساجد یك مركز كارگشا و كارساز باشد. به لطف خداوند و از سرمایه عنایت و حمایت مقام معظم رهبری در مركز رسیدگی به امور مساجد بهره برده ایم و بر خود لازم می دانم كه از ایشان به خاطر عنایت ها و راهنمایی هایی كه برای این مجموعه داشته اند تشكر كنم.
در ادامه این مراسم، حجت الاسلام والمسلمین نوری زاده، رییس جدید مركز رسیدگی به امور مساجد اظهار نمود: اگر ایثار اقیله بنی هاشم (ع) نبود فرهنگ عاشورا امروز به این گستردگی و عظمت در دنیا وجود نداشت. باید به دستاوردهای شهدا در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بیشتر دقت كنیم و مجاهدت آنها را پاس بداریم.
وی با تاكید بر این مساله كه انقلاب ما، انقلاب ارزش ها بود و امروز فرصت استفاده از تبلیغ در مسجد را باید بیشتر از هر زمان دیگری مورد توجه قرار دهیم، اشاره كرد: روحانیت باید از فرصت اشاعه فرهنگ قرآن و عترت استفاده نماید چونكه مسجد مهم ترین مكان برای بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی و پاسداشت خون شهدا است. در زمان پیامبر (ص) مسجد بهترین دوران خودرا سپری كرده است و ما هنوز نتوانسته ایم به كاركردهای مساجد صدر اسلام برسیم. مساجد كاركردهای فرهنگی بسیار زیادی دارد كه امیدواریم بتوانیم از آنها بهره مند شویم.
دراین مراسم حجت الاسلام والمسلمین نوری زاده به جای حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اكبری به سمت رئیس مركز رسیدگی به امور مساجد ارائه شد.
1397/10/23
14:08:22
5.0 / 5
4506
تگهای خبر: اهدا , خدمات , فرهنگ , گل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی