حجت الاسلام حسینی قزوینی:

وهابیت به دنبال احداث درگیری های درون شیعی است

وهابیت به دنبال احداث درگیری های درون شیعی است كاركادو: رئیس موسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر(عج) یكی از مهمترین حربه‎های دشمنان را كوشش برای احداث درگیری‎های درون شیعی ذكر كرد.


به گزارش كاركادو به نقل از ایسنا، حجت‎الاسلام والمسلمین حسینی قزوینی امروز ۱۱ دی ماه در دومین دوره سراسری تربیت مربی غدیر در مجتمع یاوران حضرت مهدی(عج) اظهار داشت: امروز دشمنان ما متوجه شده اند كه از نظر نظامی هیچ امیدی به برتری ندارند و بنا بر این عمال خودرا در جبهه‎های دیگر بسیج كرده‎اند. امروزه خطر وهابیت بیشتر از هر زمان دیگری حس می‎شود و ۳۰۰ شبكه در منطقه را بسیج كرده‎اند تا عقاید باطل را در وهله اول به جوانان خود بخورانند و در وهله دوم شیعیان و نظام اسلامی را با شبهات سیاسی و اعتقادی متزلزل كنند.وهابیت در سال های اخیر با شكست‎های متعددی در جریان مناظرات و دعوت گری مواجه شده است به نحوی كه مشاهده شده است كه جوانان شیعه در مقابل آنها به شدت موضع دارند؛ بنا بر این است كه از ۸ سال پیش استراتژی خودرا در مباحث درون شیعی متمركز كرده اند.
رئیس مؤسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر(عج) اظهاركرد: امروزه فتنه هایی چون احمدالحسن البصری كمر به كینه و دشمنی عملی با مرجعیت و روحانیت و نظام اسلامی دارد و فتنه هایی چون تربیت بعضی از افراد فریب خورده كه به دنبال داعشی گری و وهابی گری شیعی هستند همچون آنها است.
وی ادامه داد: بارها در نهان و عیان اظهار به تمایل جدی برای مناظره با این افراد به خصوص الحمدالحسن هستیم و مطمئن هستیم كه این گروه حتی از پس شاگردان تازه كار مباحث امامت و مرجعیت باز بر نمی آید.
این فعال عرصه شیعه شناسی بیان كرد: امروزه دفاع از حریم اهل بیت(ع) كاملا واضح است؛ امام صادق(ع) در تایید فعالیت شیعه پژوهان و فعالان این عرصه می فرمایند كه كسانی كه در عرصه پاسخگویی به شبهات تلاش می كنند جایگاهشان از یك میلیون رزمنده در میدان های نبرد افضل است.
وی ادامه داد: اگر علما نبودند دین كسی باقی نمی ماند و مردم از دین خدا خارج می شدند؛ وقتی در عصر امام حسن عسكری(ع) اسحاق كندی شبهاتی مقابل قرآن مطرح می كند، امام باز بر یاران خود فریاد می كند كه یك جوانمرد در بین شما نیست جواب او را بدهید؟ حضرت باز برای این افراد دوره آموزشی برگزار می نماید و این فرد را در مناظره شكست می دهند.
حسینی قزوینی با اشاره به برگزاری دوره غدیرشناسی، بیان كرد: یكی از اهداف بزرگ این همایش، تبیین اهداف غدیر و ادله شیعه بر ولایت و شبهاتی است كه امروز مطرح می كنند؛ برای این شبهات، روش هایی را باید به كار ببریم؛ هدف ما این نیست كه بگوییم چه شبهاتی مطرح شده است؛ بحث ما این است كه این شبهه را چگونه باید پاسخ داد.
وی ادامه داد: در روایات بیان شده است كه ولایت اهل بیت(ع) عامل حذف اختلافات امت است؛ اگر كاری به مساله ولایت هم نداشته باشید فقط روایاتی كه از اهل بیت(ع) بیان شده با روایاتی كه از غیر اهل بیت(ع) وارد شده است را با قرآن و سنت نبوی و فطرت و عقل مقایسه نماییم چه نتیجه ای می بینیم؟.
استاد حوزه اشاره كرد: وقتی به «صحیح بخاری» نگاه می نماییم همه ابعاد شخصیتی امام علی(ع) و خلافت ایشان تصدیق شده است؛ حال نكته جالب توجه آن است از ابوهریره كه چند ماه در كنار پیامبر بود بیشتر از ۵۷۰۰ روایت از پیامبر نقل شده است.
وی اظهار داشت: یكی از محققان مغربی بیان می كند كه در تمام كتب روایی ما از امام علی(ع) ۵۶۰ حدیث وجود دارد ولی از ابوهریره ۵۷۰۰ حدیث مانده است؛ اگر بنا بود امام علی(ع) هر روز از پیامبر یك روایت نقل كند باید ۱۲ هزار روایت می داشتیم؛ مالك هم می گوید از این ۵۰۰ روایت ۵۰ روایت صحیح است. امروز باید این حقایق مطرح شود و این جفایی كه در گذشته در حق اهل بیت(ع) شده است جبران گردد؛ باید حقایق اهل بیت(ع) را به برای مردم مطرح نماییم.
رئیس مؤسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر(عج) یادآورشد: اهل بیت(ع) ما برای نشر فرهنگ اهل بیت(ع) و مناظره شاگرد پروری می كردند؛ در جلد ۸ كافی روایتی از امام صادق(ع) بیان شده است كه برای تبلیغ مكتب اهل بیت(ع) به سراغ جوانان بروید چون آنها حقیقت را سریع تر در می یابند.
وی اظهار داشت: زمانی كه یكی از شاگردان امام صادق(ع) از مواجهه قرآنی و عقلی و نقلی مرتبط به اهل بیت(ع) با منكران اهل بیت(ع) خسته می شود، امام به اومی فرماید كه آنها را به مباهله دعوت كن برای اینكه آنها هیچ وقت حاضر نمی شوند كه جانشان را پای این عقاید باطل خود بگذارند. در بحث اهل بیت(ع) روی سه محور باید كار كنیم؛ نخست تبیین حقایق مكتب دوده با اداله شیعی و سنی، دوم دفاع(شبهه زدایی) حدیث ثقلین با ۱۴۸ شبهه وهابیت مطرح است؛ مساله سوم باز هجمه و روشنگری است.1397/10/11
23:11:15
5.0 / 5
4905
تگهای خبر: اهدا , جوان , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی