فراخوان یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر

فراخوان یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر كاركادو: یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر با عنوان (طوبای زرین) از ۵ بهمن تا ۱۵ اسفند ماه ۱۳۹۷ با دبیری «ابراهیم حقیقی» به همت اداره كل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همكاری مؤسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر، ادارات كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها، نگارخانه ها و مجامع هنری برگزار می گردد.


به گزارش كاركادو به نقل از واحد ارتباطات و رسانه اداره كل هنرهای تجسمی، یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر با هدف تولید فضای گفت وگو میان اهالی جامعه هنرهای تجسمی كشور، تولید زمینه برای رشد هنر معاصر ایران و همینطور تولید فرصت برای ارتقای آگاهی و هنر هنرمندان ایرانی، همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران برگزار می گردد.
در فراخوان یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر آمده است:
«جشنواره در ۱۰ رشته هنری: «تصویرسازی»، «خوشنویسی»، «سرامیك»، «كاریكاتور و كارتون»، «گرافیك»، «عكاسی»، «مجسمه»، «نقاشی»، «نگارگری» و «هنرهای جدید» (ویدیوآرت، پرفورمنس آرت و چیدمان) برگزار می گردد. اهداف این دوره از جشنواره، معرفی و نمایش آثار تازه هنرمندان ایرانی و نمایش دستاوردهای خلاقانه هنری در رشته های ۱۰ گانه است و انتظار می رود هنرمندان به «رویكردها و شیوه های معاصر» در «خلق» و همینطور «ارایه» آثار هنری توجه نمایند.
مبحث این دوره از جشنواره «آزاد» است و هنرمندان می توانند آثار خویش را با رویكردهای معاصر در هنر ایران با گرایش هایی چون، رویكردهای معاصر، رویشی نوین از ریشه های كهن، تاثیر هنر ما در منظومه‌ی جهان معاصر، انسان، رنج های بشری و بازنمایی هنرمندانه، تفكر انسان معاصر در سپهر اندیشه های آئینی، میراث فرهنگ و اندیشه ایرانی: انسان بومی، تفكر جهانی، اسطوره ها و بازآفرینی در جهان معاصر به دبیرخانه ارسال نمایند.
یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر در هر رشته به یك نفر برگزیده تندیس طوبای زرین، لوح افتخار و مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال جایزه نقدی اهدا می كند.
هنرمندان برگزیده برای سفر مطالعاتی به شهرك هنرمندان فرانسه (Cite des Arts) معرفی می گردند تا بر مبنای ضوابط، شرایط و زمان بندی اداره كل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، به این سفر مطالعاتی اعزام شوند. ضمنا در هر رشته از یك نفر تقدیر شده و به برگزیده لوح افتخار و مبلغ ۵۰ میلیون ریال جایزه نقدی اهدا می گردد. همینطور به تمام هنرمندان راه یافته به نمایشگاه، گواهی شركت و كتاب جشنواره اهدا خواهد شد و تمامی هنرمندان راه یافته به جشنواره، به عضویت مؤسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر درخواهند آمد.
ریاست شورای سیاست گذاری این دوره جشنواره را هادی مظفری بر عهده دارد و اعضای شورای سیاست گذاری عبارتند از فرزاد ادیبی، ابراهیم حقیقی، امیر راد، محسن سلیمانی، حمید شانس، سیف الله صمدیان، احمد عربانی، كیانوش غریب پور، امیراحمد فلسفی، لیلی گلستان، هادی مظفری، اردشیر مجرد تاكستانی و مهران هوشیار.
هادی مظفری ریاست شورای سیاست گذاری با پیشنهاد «ابراهیم حقیقی» دبیر جشنواره فجر یازدهم سیدامیر سقراطی را بعنوان دبیر هنری و: محسن سلیمانی را به سمت مدیر اجرایی معرفی نمود.
یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر با عنوان (طوبای زرین) به بخش های زیر تقسیم می گردد. نمایش آثار برگزیده جشنواره، نمایش گزیده ای از آثار ارائه شده در گالری های كشور، نمایش دستاوردهای هنری در استان های كشور، فراخوان مقالات و برگزاری همایش های تخصصی، نمایش فیلم هایی درباره هنرهای تجسمی، نمایش دستاوردهای انتشارات هنرهای تجسمی كشور، تجلیل از مفاخر هنرهای تجسمی، تجلیل از فعالان هنرهای تجسمی، تجلیل از نویسندگان، مولفان و منتقدان هنرهای تجسمی.
در این دوره جشنواره تجسمی فجر به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران، بخش های ویژه ای خواهد داشت. پلاك ۴۰: نمایش هنرهای تجسمی انقلاب، نمایشگاه عكس روزهای انقلاب، هنر معاصر ایران؛ چهل نمایشگاه، چهل شهر، تجلیل از هنرمندان برگزیده انقلاب و دفاع مقدس همچون این بخش هاست.
علاقمندان می توانند آثارشان را به دبیرخانه دایمی جشنواره به نشانی تهران، خیابان كارگر شمالی، بالاتر از بلوار كشاورز، روبه روی پارك لاله، كوچه شهید صدوقی، پلاك ۱۷، كدپستی: ۱۴۱۸۶۹۳۵۴۱ارسال كنند و برای دریافت اطلاعات بیشتر با تلفن و دورنگار: ۶۶۹۴۶۹۱۰ و ۶۶۹۴۶۹۱۱ تماس حاصل كنند و یا برای كسب اطلاعات بیشتر به وب سایت www.ivafestival.ir رجوع كنند.1397/08/13
13:05:01
5.0 / 5
4693
تگهای خبر: اهدا , تصویر , جایزه , جشن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی