محمدعلی بنی اسدی:

فاصله از روایت موجود در نقاشی

فاصله از روایت موجود در نقاشی كاركادو: محمدعلی بنی اسدی كه می خواهد نمایشگاه نقاشی هایش را برگزار كند، اظهار نمود: در این نقاشی ها به عمد تلاش شده چیزی از روایت وجود نداشته باشد و تلاش كردم از روایت موجود در نقاشی فاصله بگیرم.


محمدعلی بنی اسدی ـ نقاش ـ در گفت وگو با ایسنا درباره سیزدهمین نمایشگاه نقاشی اش با نام «رنگ، رُخ_سار» اظهار نمود: در این نمایشگاه ۲۴ اثر از قطع كوچك تا بزرگ در معرض دید قرار می گیرد، این آثار در چند سال اخیر خلق شده و همگی نقاشی هستند.
او با اشاره به اینكه دلمشغولی اصلیش نقاشی است، ادامه داد: در این آثار بیشترین چیزی كه تكرار می شود، چهره است و من می خواستم چهره ها به بیننده نگاه كنند. قدیم ترها چهرههای نقاشی هایم مات تر بودند و انگار به این دنیا تعلق نداشتند اما الان از حالت ازلی-ابدی درآمدند و امروزی شدند. با وجود اینكه تلاش من بر این است كه چهره ها امروزی باشند گاهی به شمایل نزدیك می شوند. در این آثار رنگ هم بیشترین نمایش را دارد و نام از آنجا می آید.
او افزود: در این نقاشی ها به عمد تلاش شده چیزی از روایت وجود نداشته باشد و تلاش كردم از روایت موجود در نقاشی فاصله بگیرم.
محمدعلی بنی اسدی متولد ۱۳۳۴ در سمنان است. وی دانش آموخته مجسمه سازی از هنرستان كمال الملك، دوره دوساله انیمیشن از كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان، كارشناسی نقاشی و كارشناسی ارشد تصویرسازی از دانشكده هنرهای زیبای دانشگاه تهران و از سال ۱۳۸۲ عضو هیئت علمی این دانشگاه است.
او در تمام سال های فعالیتش به نقاشی و مجسمه سازی پرداخته و تصویرسازی و كاریكارتور را هم به عنوان یك فعالیت حرفه ای ادامه داده است. محصول نزدیك به چهار دهه فعالیت هنری بنی اسدی علاوه بر ۱۲ نمایشگاه انفرادی نقاشی، شركت در بیش از ۵۰ نمایشگاه گروهی هنر تجسمی و كسب بیش از ۲۰ جایزه و دیلم افتخار ملی و بین المللی است.
وی همینطور به عنوان نویسنده حوزه هنر با مطبوعات و انتشاراتی همچون سروش نوجوان همكاری كرده است.
نمایشگاه «رنگ، رخ-سار» از جمعه پنجم تا دوشنبه پانزدهم آبان ۹۶ برقرار است.
علاقمندان می توانند برای بازدید از این نمایشگاه همه روزه به جز سه شنبه ها از ساعت ۱۶ تا ۲۰ به گالری ساربان، واقع در خیابان سهروردی شمالی، خیابان هویزه غربی، نبش شهید یوسفی، پلاك ۱۳۰ رجوع كنند.


 

1396/08/02
22:15:56
5.0 / 5
5174
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی