زیر یه سقف نشانی از همدلی ست

زیر یه سقف نشانی از همدلی ست به گزارش کارکادو، صبا نوشت: روشان امیری تهیه کننده «زیر یه سقف» در رابطه با این سریال کمدی جدید که از شبکه نسیم پخش می شود، جزییاتی را عنوان نمود.


روشان امیری تهیه کننده سریال کمدی «زیر یه سقف» که از شبکه نسیم پخش می شوددرباره محتوای این سریال اظهار داشت: این سریال داستان خاور خانم، زن مهربان اما تنهایی ست که در خانه هفت دری و قدیمی برای دست گیری از دیگران و از تنهایی در آمدن، هر اتاقی از خانه را با اجاره کم و منصفانه اجاره داده است. اهالی خانه نیز عبارتند از آقای هاشمی از کازرون معلم پرورشی با خانواده اش، بیوک سمسارباشی و خانواده اش و عمو دنی پیرمرد تنها و سالخورده ای که مشکل کلیوی دارد و هر بار یکی از اهالی خانه به نوبت باید او را گلاب به روت ببرند. وی افزود: در این بین عروس و داماد بدشانسی که نیما شاهرخ شاهی و فریبا نادری این نقش ها را ایفا می کنند، برای عکاسی روز عروسی به عمارت خاور خانم می آیند و این عمارت را با چالش های جدیدی روبه رو خواهند کرد. فضای این سریال، گرم و صمیمی است چون تمام اهالی «زیر یه سقف» تلاش می کنند تا گره ای از مشکل هم باز کنند و با تمام دغدغه و تفاوت هایشان اهتمام در خوشحال کردن یکدیگر دارند.
این تهیه کننده با اعلان اینکه ساخت این سریال به لحاظ قصه در یک لوکیشن اتفاق می افتد، اشاره کرد: شاید بزرگترین چالش ما رسیدن روز به روز فیلمنامه به دستمان بود که البته با نویسندگی محمد تنابنده و تیم نویسندگان و با خط داستانی شیرینی که همیشه در کارشان وجود داشته است، این دغدغه برایمان کمتر شد.
امیری درباره ی حضور هنرجویانش در این مجموعه همچون سریال گذشته او «چسب زخم» اظهار داشت: امضای کارهایم هنرجوهایی هستند که از دوره های بازیگری خودمان، جلو دوربین سریال هایمان می آیند چون عقیده دارم هنرجوی بازیگری به امید دیده شدن و نتیجه گرفتن از دوره هایی که برایش وقت و پول هزینه می کند، پا به این عرصه می گذارد و اگر نتیجه این همه تلاشش را نگیرد دلسرد و سرخورده می شود. کاش بجای هزینه های هنگفتی که آموزشگاه ها از هنرجویان می گیرند، فضایی را ایجاد می کردند تا آنها دیده شوند و فقط دریافت مدرک بازیگری و قاب کردن و به دیوار زدن دلخوشی آنها نبود.
وی درباره ی پرداختن به مطالبی نظیر همدلی و خانواده در سریال هایش، عنوان کرد: چه چیز بالاتر از خانواده وجود دارد!؟ چه مساله ای بالاتر از متحد و هدفمند بودن اول در خانواده و متعاقبا جامعه می تواند وجود داشته باشد!؟ من همیشه دلم می خواهد دغدغه خانواده ها و جامعه را به زبان تصویر بازگو کنم. نمی دانم چقدر موفق بودم یا موفق خواهم بود چون معتقدم هنوز اول راهم اما به تصویر کشیدن صاحبخانه ای که با دریافت اجاره ناچیز از مستاجرها اهتمام در کمک به حال خوب خود و دیگران دارد به نظرم بهترین قاب و نشان همدلی از «زیر یه سقف» بودن است.
وی با بیان این که سریال «زیر یه سقف» ۱۰ قسمت ۲۵ دقیقه ای بود، اظهار داشت: با تصمیماتی که گرفته شد به این نتیجه رسیدیم زمان سریال را به ۴۵ دقیقه برسانیم و آنرا به مینی سریال تبدیل نماییم تا در کنداکتور فیلم و سریال قرار بگیرد.
امیری در آخر درباره ی پخش «زیر یه سقف» همزمان با چند سریال کمدی دیگر همچون «آزادی مشروط» و «جزر و مد» اشاره کرد: هر اثر هنری که خلق می شود، رسالتی را به همراه دارد و هیچکس جای کس دیگری را تنگ نمی نماید. سریال های دیگر هم مطمئنا در درست ترین زمان خود پخش خواهند شد و امیدوار هستم بهترین بازخورد را بگیرند چون حق این مردم شریف است که کار خوب ببینند اما درباره ی «زیر یه سقف» می توانم بگویم که این سریال در این بازه زمانی که جامعه ملتهب است روی آنتن می رود، شاید از نظر من زمان درستی نباشد آن هم از این بابت عرض می کنم که آنطور که باید نتوانستم برایش تبلیغات کنم و دلم می خواست مردم سرزمینم با حال و دل خوش پای این سریال شیرین بنشینند. با اینحال خوشحالم و اگر بتوانم در این شرایط تلخ، لبخندی هر چند کوچک بر لبی بنشانم. سریال کمدی «زیر یه سقف» به کارگردانی سیدحامد تهرانی علوی، تهیه کنندگی روشان امیری و نویسندگیمحمد تنابنده و وحید جعفری است که هر شب ساعت ۲۰ از شبکه نسیم پخش می شود. «زیر یه سقف» روایت همسایگانی است که در یک ساختمان کنار هم با هم زندگی می کنند و چالش های مختلفی را پشت سر می گذارند و با تمام اختلاف و سلایق باز در کنار هم با مهر و محبت ایستاده اند. رامین ناصر نصیر، ایمان صفا، یزدان فتوحی، نیما شاهرخ شاهی، اردشیر کاظمی، فریبا نادری، شهین تسلیمی، فاطمه شکری و … بازیگرانی هستند که در این سریال به ایفای نقش پرداخته اند. ۵۵۵۵

1401/08/29
14:41:23
5.0 / 5
224
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی