اعلام برنامه موكب های اربعین ۱۴۰۰

اعلام برنامه موكب های اربعین ۱۴۰۰ رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات از شروع ثبت نامِ متقاضیان پروانه موکب داری برای اربعین 1400 آگاهی داد و اظهار داشت: تدابیر لازم درباب دو احتمال برگزاری عمومی (بدون محدودیت) یا محدودشده و با تعداد کمتر زوار در اربعین اندیشیده شده است.


به گزارش کارکادو به نقل از روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، محمد جلال مآب با بیان اینکه هنوز مسؤولان دو کشور ایران و عراق درباره چگونگی برگزاری پیاده روی اربعین امسال تصمیم نهایی را نگرفته اند، اضافه کرد: برگزاری پیاده روی اربعین به شکل سالهای پیش از پاندمی کرونا (بدون محدودیت) و برگزاری محدود و برمبنای سهمیه اعلامی از طرف مسؤولان عراقی، دو احتمالی است که درباره اربعین ۱۴۰۰ وجود دارد.
او با بیان اینکه کمیته مشارکت های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین برای هر دو احتمال برنامه ریزی نموده است، خاطرنشان کرد: هرچند هر دو کشور به برگزاری هرچه باشکوه تر این مراسم تمایل دارند، اما این مساله مشروط به رفع خطر همه گیری و اجازه ستاد مقابله با کرونا است.
رئیس کمیته مشارکت های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین حسینی افزود: در صورت اجازه مسؤولان ذی ربط برای برگزاری بدون محدودیت مراسم، موکب های ایرانی با تمام ظرفیت به مناطق مشخص شده در مرز، مسیر پیاده روی نجف تا کربلا و شهرهای زیارتی عراق اعزام خواهند شد و با رعایت دستورالعمل های بهداشتی فعالیت خواهند کرد.
جلال مآب به احتمال دوم، یعنی برگزاری محدود مراسم اربعین حسینی و اعلام سهمیه برای زوار غیرعراقی اشاره نمود و اضافه کرد: در این صورت از میان بیش از یک هزار موکب ایرانی، ۵۰۰ موکب بزرگ و توانمند برای کمک به برادران عراقی در قالب موکب مشارکتی دو ملت اعزام خواهند شد.
او افزود: سایر موکب های ایرانی همچون سال قبل در قالب پویش «مهر حاج قاسم» در داخل کشور فعال بوده و به تهیه و توزیع بسته های معیشتی در قالب کمک مؤمنانه و خدمات بهداشتی در قالب موکب سلامت اقدام خواهند کرد.
او با تکیه بر لزوم واکسیناسیون تمام خادمان موکب ها قبل از اعزام به عراق، اظهار نمود: در حال رایزنی با مسؤولان وزارت بهداشت دو کشور هستیم تا نگرانی از این بابت و انجام تست های لازم وجود نداشته باشد.
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات با بیان اینکه این ستاد تنها مرجع رسمی صدور پروانه موکب داری و ساماندهی و سیاست گذاری و نظارت بر نحوه فعالیت موکب های ایرانی است، تصریح کرد: اظهارنظر و دخالت سایر نهادها در این خصوص پذیرفته نیست.
جلال مآب با اعتقاد بر اینکه ستاد بازسازی عتبات عالیات و موکب ها نمونه موفقی از تشکل های مردم نهاد هستند، اظهار داشت: خدمات رسانی به زوار اربعین حسینی و کمک به هموطنان در مواقع بحرانی، مانند زلزله و سیل، دو ماموریتی است که برای موکب ها در نظر گرفته شده و هرگونه اظهارنظری از طرف نهادهای دیگر مورد تایید ستاد بازسازی عتبات عالیات نیست.1400/02/28
23:49:16
5.0 / 5
176
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی