برگزاری نمایشگاه گروهی گاو با حضور ۳۳ هنرمند

برگزاری نمایشگاه گروهی گاو با حضور ۳۳ هنرمند کارکادو: امسال بر حسب یک سنت دیرینه، سال گاو نام نهاده شده است. به همین دلیل نمایشگاهی گروهی در گالری شکوه تدارک دیده شده است که جمعه 31 اردیبهشت ماه افتتاح می شود.


به گزارش کارکادو به نقل از خبر آنلاین، عدنان مصلایی به عنوان یکی از کیوریتورهای و شرکت کننده های این نمایشگاه می گوید، این ششمین سال است که گالری شکوه به همت سرکار خانم فروتن مبادرت به برگزاری نمایشگاهی با محوریت نام آن سال انجام می دهد، و از هنرمندان دعوت می کند تا در این نمایشگاه شرکت کنند. مصلایی در توضیح این پرسش که تفاوت این نمایشگاه با نمایشگاههای گروهی دیگر در چیست، اشاره نمود که از چند زاویه می توان به این رویداد نکاه کرد، نخست ان که اغلب هنرمندان شرکت کننده برای این منظور و باتوجه به موضوع و رخدادهای زمانه، با ایده ی خودرا در باره ی سال پیش رو اثری را خلق می کنند. برای همین یک نوع انعکاس اجتماعی نیز، علاوه بر خلق هنری رخ می دهد. نکته دیگر مشاهده ی تفاوت در نگاه، تکنیک و اجرای سوژه سال از طرف هنرمندان مختلف است که در یک جا می توان مشاهده کرد، مقایسه کرد و از دیدنشان لذت برد، فرصتی ست که کمتر پیش می آید. هم برای هنر دوستان، هم برای هنر جویان. و از همه مهمتر خود سوژه «گاو» است. این یکی از کهن ترین نمادهای بشری ست، از نقاشی های در غار گرفته تا کارکردها و نماد های مذهبی در مصر و هند و تجلی ان در نقاشی های کلاسیک و مدرن و یکی از اوج های شکوهمندش در نقاشی های پیکاسو.
گاو نمادی ست که به آسانی در جای جای هنرهای تجسمی می توان ردی از آن پیدا کرد، که البته این خود کار هنرمندان را در پرداخت به آن مشکل می کند چون پیدا کردن فضایی جدید را سخت می کند. وی در پاسخ به تعداد هنرمندان حاضر و تنوع آنها گفت فارغ از دید جنسیتی یا سنی اهتمام در انتخاب یک دست تر هنرمندان، باتوجه به رعایت تنوع شده است که در نمایشگاه فعلی ۳۳ هنر مند لطف کرده اند و آثارشان را ارسال نموده اند، این نکته را ذکر کنم که بدلیل محدودیت های کرونا و فضا، متاسفانه هنرمندان قابل بسیار زیادی را در نمایشگاه کنار خودمان نداریم، و این جای تاسف است، در هر حال از لحاظ تکنیک، نوع نگاه و رده ی سنی، همانگونه که عرض شد، در عین یک دستی اهتمام بر رعایت تنوع و پرداخت به همه ی سلیقه ها کوشش شده است. ضمن آن که برای رعایت شرایط ویژه ی فعلی، تمام آثار و مشخصات آن در تارنمای گالری قابل دسترس خواهد بود. قابل ذکر است نمایشگاه جمعه ۳۱ اردیبهشت افتتاح و تا ۳۱ خرداد برای بازدید علاقه مندان برپا خواهد بود. ۵۸۵۸


منبع:

1400/02/28
13:52:54
5.0 / 5
261
تگهای خبر: عكاس , نقاشی , نمایشگاه , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی