رئیس سازمان حج عنوان كرد

واكسن كرونای زائرین در صورت برگزاری حج تأمین می شود

واكسن كرونای زائرین در صورت برگزاری حج تأمین می شود به گزارش کارکادو رئیس سازمان حج و زیارت اظهار داشت: واکسن کرونای مورد نیاز زائرین در صورت برگزاری حج تأمین می شود.


به گزارش کارکادو به نقل از مهر، علی رضا رشیدیان ضمن اشاره به دیدار خود با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اضافه کرد: با عنایت به این که برنامه ریزی حج تمتع ۱۴۰۰ در دستور کار سازمان حج و زیارت قرار گرفته است در ارتباط با سلامت زائرین با دکتر نمکی مذاکره شد و وی برای تأمین واکسن مورد نیاز قول مساعد داد. وی ضمن اشاره به اینکه دولت عربستان پس از لغو حج تمتع سال گذشته، عمره را به صورت محدود با ظرفیت های مشخص باردیگر راه اندازی نموده است، اضافه کرد: ضمن اینکه عربستان با عرضه واکسن کرونا همچون اولین کشورهایی است که واکسیناسیون را شروع کرده و احتمال است، حج سال جاری را برگزار نماید. وی با تکیه بر اینکه هنوز طرف عربستانی در این حوزه بحثی را مطرح نکرده ضمن اینکه امکان دارد برای برگزاری شروطی هم عرضه کند، اعلام خبر مشخص و روشن در مبحث برگزاری حج تمتع را به پس از مذاکره با طرف عربستانی موکول کرد. وی افزود: در این راستا ما از الان برای معاینات سلامت زائرین حج تمتع برنامه ریزی خویش را شروع کرده ایم و در این رابطه با وزیر بهداشت هم نشستی برگزار و مقرر شد که واکسن مورد نیاز این زائرین در صورت برقرار مراسم حج تأمین شود. رشیدیان خاطرنشان کرد: همینطور در این جلسه به منظور دقت در معاینات پزشکی زائرین و دسترسی به سوابق پزشکی برای ارتقا دقت، حساسیت و حفظ سلامت آنها درخواست شد که هیأت پزشکی حج و زیارت به سامانه پرونده الکترونیک سلامت در این زمان مرتبط شده و از اطلاعات آن برای عرضه خدمات بهتر بهره مند شوند.
وی اظهار داشت: در این رابطه وزیر بهداشت و درمان با برقراری این ارتباط و دسترسی به این سامانه موافقت نمود. وی عنوان کرد: در ارتباط با معاینات حجاج اعزامی به حج احتمالی اتصال به شبکه سلامت امکان خوبی برای تکمیل معاینات حج است ضمن آنکهَ سوابق پزشکی در موسم حج در پرونده سلامت افراد در این سامانه ثبت و ضبط شود رشیدیان اضافه کرد: با عنایت به این که نمی توان گفت این ویروس چه زمانی به صورت کامل مهار می شود؛ باید برنامه ریزی های خویش را بگونه ای انجام دهیم که فعالیتهای فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی مان را با فرض وجود این ویروس با تدوین پروتکل های لازم برای مدیریت این شرایط و حفظ سلامت مردم ادامه دهیم. وی ضمن اشاره به جلساتی که سازمان حج و زیارت از اوایل سال جاری با کارشناسان و متخصصان وزارت بهداشت و درمان، جمعیت هلال احمر و هیأت پزشکی خود داشته است، اضافه کرد: طی این نشست ها پروتکل های بهداشتی لازم در مقابله با کرونا و حفظ سلامت زائرین برای فرآیندهای مختلف شامل ثبت نام، معاینات، اعزام، حمل و نقل، اسکان، تغذیه و تدارکات تا فعالیت فرهنگی و زیارت و بازگشت زائرین در چارچوب دستورالعمل هایی تدوین گردید. وی با اشاره به اینکه حج ۹۹ برگزار نشد این اقدامات و دستورالعمل ها بی هیچ کاربردی ماند، اظهار داشت: ضمن آنکه به علت انتشار کرونا کلیه اعزام های زیارتی را هم تعطیل کردیم همچون سفرهای زیارتی نوروزی که ۴۰ هزار نفر ثبت نام کردند هم منتفی شد و مبالغ واریزی مردم به آنها برگردانده شد. وی ابراز امیدواری کرد: در آینده ای نزدیک با مهار و کنترل این ویروس جهانگیر باردیگر سفرهای زیارتی عتبات و سوریه از سر گرفته شود.


منبع:

1399/10/15
23:54:15
0.0 / 5
1041
تگهای خبر: ثبت نام , خدمات , رمان , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی