تبریك اشرف بروجردی به دانشجویان

تبریك اشرف بروجردی به دانشجویان کارکادو: رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در پیامی روز دانشجو را تبریک گفت.


به گزارش کارکادو به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، اشرف بروجردی در این پیام آورده است: «امروز به نام نامی دانشجو نام گذاری شده است. همان دانشجویی که تداعی گر اندیشه، خردورزی، دانش، نقد و گفتگو است. باآنکه سال جاری حضور ویروس کووید-۱۹ تمامی این صفات را به محاق برده و دانشجویان عزیز را در یک گسست گسترده شامل گسست فیزیکی تا گسست در تقریب اندیشه قرار داده است اما این واژه همچنان شورآفرین و نقش آفرین است اما این دفعه درون خانواده و در جمع های غیردانشجویی.
اتفاقا من هم دارای تجربه گسست فضای دانشجویی هستم اما با ویروسی دیگر و آن ویروس عدم تحمل یکدیگر در فضای بحث و گفتگو بود، دانشجوی اول انقلاب را عرض می کنم که دومین سال از تجربه دانشجویی را با عنوان انقلاب فرهنگی و تعطیلی دانشگاه گرفتار رخوت و فاصله با دانشگاه شدیم و این شرایط برای دانشجویان عزیزی که اندیشه ساختن جامعه اسلامی ایران بعد از انقلاب را در سر می پروراندند سخت آمد، و صدها دانشجوی نخبه و فعال اجتماعی را راهی جبهه کرد و خیلی از آنها جان شیرین خویش را تقدیم کردند تا دیگران به آسایش و امنیت برسند.
همچون آن چند دانشجوی اهورایی که در مقابل ظلم مقاومت کردند و در دانشگاه تهران شهادت را بر پذیرش ستم، آن هم ستمی که از جانب بیگانگان تحمیل می شد ترجیح دادند و این روز نماد مقابله با کسانی است که جهل را بر خرد، نادانی را بر دانش، تسلیم را بر مقاومت، خمودگی و دلمردگی را بر شور و عشق جوانی ترجیح می دادند.
طنین همان دانشجو امروز باید در ذهن و اندیشه عزیز دانشجو به صدا آید که فخر انسان به کمال و عزت اوست و کمال او به دانش و تلاش او و دانش او به اندیشه و خرد او و اندیشه اش به آگاهی، هم اندیشی و یکپارچگی او وابسته است، پس فرصت را مغتنم شمارید و شور و عشق جوانی را نردبان آزادگی و سرافرازی خود قرار دهید. پیروز باشید.»
منبع:

1399/09/17
09:13:33
5.0 / 5
1125
تگهای خبر: تبریك , جوان , دانش , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی