چگونه امام حسین (ع) را بشناسیم؟

چگونه امام حسین (ع) را بشناسیم؟ آذربایجان غربی نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: شناخت نهضت وقیام امام حسین( ع) تنها از راه مطالعه منابع صحیح تاریخی و دینی به دست می آید.


حجت الاسلام شبستری در گفتگو با ایسنا با اشاره به اینکه فلسفه قیام امام حسین(ع) فساد و خونریزی و رسیدن به قدرت نبوده، خاطرنشان کرد: فلسفه وجودی قیام عاشورا اصلاح امور و زنده نگه داشتن امر به معروف و نهی از منکر است.
وی اظهار نمود: برای حفظ هویت نهضت عاشورا و اهداف آن، باید ماهیت آنرا خوب شناخت و خوب شناساند و به تبیین، تفسیر، تعمیق و توسعه این حماسه و فرهنگ پرداخت چون که باتوجه به شرایط حال حاضر نیاز است، نهضت عاشورا بیشتر دربین جوانان تبیین شود.

حجت الاسلام شبستری با اشاره به اینکه منابع مستند زیادی برای شناخت امام حسین(ع) و ماهیت نهضت امام حسین وجود دارد، تصریح کرد: مطالعه خطبه های ایشان پیش از خروج ازمدینه و در روز عاشورا، کتاب حماسه حسینی اثر شهید مطهری و کتاب حسین(ع) اثرهاشمی نژاد همچون این منابع است.
نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه اسباب شناخت کامل و معرفتی امام حسین(ع) برای همه محیا است، یاد آور شد: محبان خاندان بخصوص جوانان نباید تنها به احساسات اکتفا نکنند بلکه باید در کنار ارادت به امام حسین(ع)، تعقل خویش را برای شناخت معرفت وماهیت راه امام حسین به کار گیرند.
وی افزود: معرفت و زمینه در کشورما برای شناخت امام حسین (ع) محیا و قابل قبول است، ولی باید برای جهانی شدن این معرفت شناختی دوچندان تلاش شود.1399/07/17
13:08:57
5.0 / 5
1616
تگهای خبر: اهدا , تاریخی , جوان , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی