انتشار دوره جدید قدیمی ترین نشریه دانشجویی دیرینه شناسی

انتشار دوره جدید قدیمی ترین نشریه دانشجویی دیرینه شناسی به گزارش كاركادو دوره جدید نشریه تخصصی «باستان پژوه» كه عنوان قدیمی ترین نشریه دانشجویی دیرینه شناسی كشور را دارد، توسط انجمن علمی دانشجویان دیرینه شناسی دانشگاه تهران منتشر گردید.


به گزارش کارکادو به نقل از ایسنا، سری جدید فصلنامه «باستان پژوه» مربوط به سال ۱۹ و ۲۰ انتشار خود دو شماره ۶ و ۷ (پیایی۲۴-۲۵)، پاییز ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ را در ۲۰۷ صفحه با دو پرونده ویژه «نقوش صخره ای؛ نقوش رنگی تازه کشف شده هومیان و جایگاه آن در زندگی کوچروهای کوهدشت لرستان» و «مطالعه نقوش صخره ای عقرب لو در شهرستان شاهین دژ» منتشر نمود.
این فصلنامه تخصصی علمی، فرهنگی و پژوهشی دیرینه شناسی و علوم وابسته شش مقاله با عنوان های «ساختمان های منقوش در نیمه دوم هزاره چهارم قبل ازمیلاد در فلات ایران»، «سیر تحول عمارت فتحعلی شاهی شهر قم در اسناد»، «بررسی باستان شناختی مشخصه های فرهنگی ژاپن عصر اِدو و دوره گذار بر پایه باسمه های اوکی یوئه»، «ظروف نوع میجی در کاخ گلستان»، «سفال قرمز رنگ گودین VII» و «نقش عوامل محیطی بر شکل گیری استقرارهای دوره نوسنگی شهرستان لردگان، چهارمحال و بختیاری» را هم در لیست مطالب خود جای داده است.
«باستان شناسی مسیرهای حج سوریه و عراق»، «یک پایگاه نظامی کوشانی در نزدیکی بلخ» و «تعریف دیرینه شناسی اسلامی و برخی ملاحظات مقدماتی» هم به پیوست این مجله علمی تخصصی هستند.
نشریه باستان پژوه فعالیت خویش را از سال ۱۳۷۷ و به صاحب امتیازی انجمن علمی دانشجویان دیرینه شناسی دانشگاه تهران شروع کرده و در دور جدید انتشار خود به مدیر مسوولی همایون خوش اقبال انتشار یافته است. هیات دبیران این نشریه همایون خوش اقبال، آرش قنبری و علی اعراب هستند. این فصلنامه تخصصی معمولا به انتشار پژوهش های باستان شناختی و علوم و مباحث در رابطه با آن می­ پردازد.
منبع:

1399/07/14
22:46:57
5.0 / 5
1411
تگهای خبر: دانش , فرهنگ , گل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی