آغاز فعالیت نخستین صندوق سرمایه گذاری هوش مصنوعی و فناوری اطلاعات

آغاز فعالیت نخستین صندوق سرمایه گذاری هوش مصنوعی و فناوری اطلاعات كاركادو: مجوز فعالیت اولین صندوق تخصصی سرمایه گذاری هوش مصنوعی و فناوری اطلاعات ستاندن شد.


به گزارش کارکادو به نقل از ایسنا، یکی از صندوق های سرمایه گذاری جسورانه، بعنوان اولین صندوق تخصصی سرمایه گذاری در حوزه استارتاپ های هوش مصنوعی و فناوری اطلاعات، از سازمان بورس و اوراق بهادار مجوز فعالیت دریافت کرد و بعد از طی پروسه ستاندن موافقت اصولی، پذیره نویسی، ثبت صندوق و درخواست مجوز و ستاندن مجوز فعالیت، امروز، این صندوق به صورت رسمی فعالیت خودرا شروع کرد.
محمد میلانی، مدیر سرمایه گذاری این صندوق سرمایه گذاری جسورانه، اظهار داشت: این صندوق با سرمایه ۲۰ میلیارد تومانی راه اندازی شده و به زودی میزان سرمایه این صندوق افزایش خواهد یافت.
وی با اعلان اینکه اولین صندوق تخصصی سرمایه گذاری هوش مصنوعی و فناوری اطلاعات با ستاندن مجوزهای لازم فعالیت خودرا آغاز کرده، اظهار نمود: این صندوق برنامه دارد از استارتاپ های حوزه هوش مصنوعی و فناوری اطلاعات تا سقف ۵ میلیارد تومان حمایت مالی کند.
مدیر سرمایه گذاری این صندوق اشاره کرد: در طول این مدت، صندوق ۲۵۰ استارتاپ را مورد بررسی قرار داده که از این تعداد ۴۰ استارتاپ ارزیابی تخصصی شده و از این تعداد ۱۰ استارتاپ، به کمیته سرمایه گذاری صندوق راه پیدا کرده و مورد بررسی نهایی قرار گرفته اند و درحال حاضر ۳ استارتاپ در مرحله حمایت و سرمایه گذاری این صندوق قرار گرفته اند.
میلانی افزود: سرمایه گذاری های این صندوق بر استارتاپ هایی خواهد بود که در مراحل اولیه و میانی رشد و فعال در زمینه هوش مصنوعی و فناوری اطلاعات باشند.
وی اظهار نمود: علاوه بر بررسی استارتاپ ها، ارتباطات و همکاریهای گسترده ای با گروه های مختلف صورت گرفته است. در رابطه با دانشگاه ها، این صندوق تفاهم نامه ای با صندوق پژوهش و فناوری اصفهان منعقد کرده است و همین طور تفاهم نامه هایی در حوزه هوش مصنوعی با دانشگاه های تهران و خواجه نصیر منعقد خواهد شد.
برمبنای اعلام روابط عمومی این صندوق، وی اشاره کرد: این صندوق حضور در اکوسیستم های استارتاپی را از اولویت های خود می داند و ارتباط گسترده ای با پلت فرم های سرمایه گذاری جمعی و صندوق های سرمایه گذاری جسورانه دیگر برقرار کرده است.
منبع:

1399/07/11
20:51:10
5.0 / 5
1546
تگهای خبر: ارزیابی , دانش , سیستم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی