یادم تو را فراموش منتشر گردید

یادم تو را فراموش منتشر گردید به گزارش كاركادو كتاب روانشناسی «یادم تو را فراموش» نوشته ژان پیر دانژان (روانپزشك فرانسوی) با ترجمه مریم سونی منتشر گردید.


به گزارش کارکادو به نقل از ایسنا، این کتاب با مبحث فراموشکاری های روزمره در هزار نسخه و با قیمت ۳۳هزار تومان توسط نشر شمعدونی انتشار یافته است.
در معرفی کتاب «یادم تو را فراموش» عنوان شده است: این کتاب به مبحث فراموشی و تأثیر مسائل مختلف مثل اضطراب و مشغله فکری، بالارفتن سن، بیماری های مختلف و حوادث متفاوت بر آن می پردازد و تلاش در بررسی مغز و عملکرد آن در قدرت حافظه کوتاه مدت و بلندمدت دارد. این کتاب با آزمون های متنوع و راهکارهای متفاوت به ما کمک می نماید که ذهن خویش را فعال نگه داریم و حافظه مان را تقویت نماییم و بهبود بخشیم. تفاوت این کتاب با کتاب هایی که در این عرصه به چاپ رسیده در این است که با معرفی قدم به قدم انواع حافظه، عملکرد مغز، تأثیر عوامل خارجی بر مغز و حافظه و علل بروز ناگهانی و یا تدریجی فراموشی و هم راهکارهای جلوگیری از آن، عوامل نوین مقابله با ناتوانی ذهنی ناشی از فراموشی را به صورت جامع با زبانی قابل درک و ساده معرفی می کند و مخاطب را در مواجهه با این مورد همراهی می کند.
مصطفی قوانلوقاجار، مدیرمسئول انتشارات شمعدونی در یادداشت ناشر این کتاب نوشته است: زندگی مدرن، استفاده از تلفن های همراه هوشمند و کامپیوتر سبب شده تا بیشتر از هر زمان دیگری به فناوری ها محتاج و وابسته باشیم. تصور این که بخواهیم با دوستان و آشنایان تماس بگیریم، اما نگاهی به لیست ذخیره تلفن همراه خود نیندازیم، حدودا محال است. هر یک از ما انبوهی رمز عبور برای ورود به سایت ها داریم که تلاش کرده ایم یا در یک جایی این پسوردها را ذخیره نماییم و یا آنها را به طریقی حفظ نماییم. ما گاهی اوقات چیزهایی را که باید به یاد بیاوریم، فراموش می نماییم، این فراموشکاری بخصوص در زمان های حساس، سبب نگرانی و اضطراب ما می شود. به سرعت به فکر فرو می رویم که چرا فراموش کرده ایم؟ نکند گرفتار آلزایمر شده ایم؟ در هر سن و سالی که باشیم فراموشی یا فراموشکاری برای ما نگران کننده است. ما تفاوت میان فراموشی های روزمره را با بیماری های مرتبط به فراموشی نمی دانیم و مهم تر از همه نمی دانیم که گاهی اوقات فراموشی، یکی از بهترین چاره ها و اقدامات برای تروماها و مشکلات روانی است. این کتاب بیشتر از هرچیز ما را با ساختار پیچیده مغز انسان آشنا می کند. حواس پرتی یا فراموشکاری های روزمره را توضیح می دهد. عملکردهای مختلف حافظه را تشریح می کند. آزمون ها و تست های مفیدی جهت بررسی حافظه عرضه می دهد و شما می توانید عملکرد حافظه خودتان را بدون احتیاج به پزشک بررسی کنید. سپس بخش هایی بسیار کاربردی از کتاب نکاتی در مورد تقویت حافظه، پیشگیری از فراموشی زودرس و ترفندهایی برای بهبود حافظه عرضه می دهد.
منبع:

1399/05/05
14:24:14
5.0 / 5
2414
تگهای خبر: آزمون , ترجمه , سایت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی