مدیر كل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان:

مجوزی برای اجرای لوله گذاری در عرصه گورستان تاریخی حاجی آباد صادر نكردیم

مجوزی برای اجرای لوله گذاری در عرصه گورستان تاریخی حاجی آباد صادر نكردیم به گزارش كاركادو هرمزگان مدیركل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان اظهار داشت: در صیانت از میراث تاریخی، فرهنگی و طبیعی با كسی تعارف نداریم.


رضا برومند در گفت و گو با ایسنا، اضافه کرد: عملیات لوله گذاری در گورستان تاریخی حاجی آباد با دستور قضایی متوقف و میزان خسارت توسط کارشناس رسمی برآورد شده است.
وی با اشاره به اینکه هرگونه اجرای طرح ها عمرانی در سطح کشور توسط هر ارگان و بخش خصوصی ملزم به استعلام از اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی است، افزود: در سال ۹۱ در مورد اجرای پروژه خط لوله گاز از گورستان حاجی آباد توسط شرکت نقش آوران طوس استعلام انجام شده و پاسخ این اداره کل به علت عبور خط لوله گاز از عرصه گورستان تاریخی منفی بوده که رونوشت آن به شرکت ملی گاز کرمان هم ارسال شد.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان تصریح کرد: باوجود مکاتبات انجام شده هیچ گونه پاسخی از جانب شرکت گاز در خصوص تغییر خط لوله گاز داده نشد.
برومند با اشاره به اینکه در تابستان ۹۸ جلسه ای با شرگت مشاور طرح ملی گاز کرمان و این اداره کل برگزار شد، افزود: در این نشست ای مقرر شد بعد از بررسی این اداره کل در مورد اجرای پروژه اعلام نظر شود.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان عنوان کرد: در همین حین، عملیات نجات بخشی گورستان با مجوز پژوهشکده دیرینه شناسی شروع شد که باستان شناسان به آثار مادی شاخص دوره تاریخی در گورها برخوردند.
وی افزود: طی مکاتبه با شرکت گاز کرمان مقرر شد تا نتیجه نجات بخشی و صدور مجوز از جانب دفتر فنی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، شرکت ملی گاز هیچ گونه اقدامی جهت حفاری انجام ندهد که متاسفانه این شرکت، حفاری و لوله گازی در عرصه گورستان را آغاز نمود که با پیگیری های این اداره کل از راه قضایی منجر به توقف عملیات لوله گذاری شد.
برومند افزود: بنا به وظیفه ای که این اداره بر عهده دارد کل هیچ گونه مجوزی در مورد اجرای لوله گذاری در عرصه گورستان تاریخی داده نخواهد شد و پیگیری های قضایی در این راستا از جانب این اداره کل در حال انجام می باشد و خسارت وارد شده بر گورستان حاجی آباد توسط کارشناسان در دست بررسی می باشد.
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان در انتها بیان نمود: در صیانت از میراث تاریخی، فرهنگی و طبیعی با هیچ کسی تعارف نداریم و از تمام ظرفیت های قانونی برای جبران خسارت های احتمالی استفاده خواهیم کرد.1399/03/21
20:40:39
5.0 / 5
2752
تگهای خبر: تاریخی , رمان , فرهنگ , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی