فلسفه دیزاین منتشر گردید

فلسفه دیزاین منتشر گردید كاركادو: كتاب «فلسفه دیزاین» نوشته گلِن پارسونز با ترجمه افشین خاكباز منتشر گردید.


به گزارش كاركادو به نقل از ایسنا، این كتاب در ۲۵۶ صفحه با شمارگان ۵۰۰ نسخه و قیمت ۵۸هزار تومان توسط نشر مشكی انتشار یافته است.
بخشی از متن كتاب كه در پشت جلد آمده است: فلسفه بر دو نوع است: یكی از مسیرهای پاخورده سنت فلسفی و اندیشمندان بزرگ می گذرد و دیگری فلسفه ای كه رهپویانش از راه های رفته بیرون می روند، وارد قلمرو بكرتری می شوند و رویكرد فلسفی را برای موضوعات تازه ای به كار می بندند. «فلسفه دیزاین» در گروه دوم جای می گیرد، چون هیچ یك از شاخه های فلسفه تابحال دیزاین را در كانون توجه خود قرار نداده است.
امروزه دیزاین از چنان رواج و وجهه ای برخوردارست كه بی توجهی فلسفه به آن نادیده نمی ماند. در واقع، در بین حرف و حدیث های متاخر درباره «پایان هنر»، می توان اظهار داشت كه امروزه دیزاین از نظر اهمیت فرهنگی بر هنر سایه انداخته است. اگر چنین باشد، شاید زمان مناسب جهت بررسی فیلسوفانه دیزاین فرارسیده باشد.
«فلسفه دیزاین» به چنین بررسی ای اختصاص دارد. قلمرو فلسفه دیزاین را ترسیم می كند و نشان میدهد كه دغدغه های دیزاین، با پرسش های بنیادینی كه ذهن فیلسوفان را به خود مشغول كرده است ارتباط عمیقی دارد.
منبع:

1398/12/09
14:18:21
5.0 / 5
3478
تگهای خبر: ترجمه , فرهنگ , كتاب , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی