پای آلودگی هوا به تلویزیون رسید

پای آلودگی هوا به تلویزیون رسید به گزارش كاركادو «طبیعت ۳۶۰ درجه» با مبحث اثرات آلودگی هوا پنجشنبه ۳ بهمن از شبكه دو سیما روانه آنتن می شود.


به گزارش كاركادو به نقل از خبر آنلاین، برنامه محیط زیستی «طبیعت ۳۶۰ درجه» سال هاست كه همزمان با روز هوای پاك به این مبحث مهم در چرخه زیست محیطی می پردازد. محوریت برنامه این هفته «طبیعت ۳۶۰ درجه» هم پرداختن به آلودگی هوا، عوامل و تاثیرات آن و نگاهی به قانون هوای پاك كه از سال ۱۳۹۶ مصوبه اجرایی آن ابلاغ گردیده است. پرهام دیباج مجری و كارشناس این برنامه تصریح كرد: در برنامه ویژه روز آلودگی هوا علاوه بر پرداختن به این مهم و عوامل ایجاد آن به سراغ اثرات بلندمدت آلودگی هوا رفتیم. وی افزود: در مبحث آلودگی هوا غالبا همه به سراغ اثرات آن بر انسان ها و بیماری های ناشی از آن هستند. در صورتیكه آلودگی هوا علاوه بر اثرات محلی و بومی یك سری تاثیرات جهانی دارد. دیباج در توضیحی بیشتر اضافه كرد: علاوه بر از بین رفتن ۷۰ تا ۸۰ هزار انسان به صورت سالانه در اثر آلودگی هوا تاثیرات بلندمدت آلودگی هوا مانند تخریب جنگل، فرسایش خاك، تخریب ساختمان ها، آلودگی آب و غذا، تأثیر آلودگی هوا بر سفره های آب زیرزمینی، گرمایش جهانی، آلودگی آبزیان، افزایش تولید اُزُن و... از عوارضی است كه تلاش شده در این قسمت از برنامه بعنوان تاثیرات بلندمدت آلودگی هوا به آن بپردازیم. این برنامه در ابتدا با مبحث پرداختن به «گاندو» تمساح پوزه كوتاه ایرانی و عوارض ویژه آن با عنایت به سیل اخیر در استان سیستان و بلوچستان شروع می شود. همینطور گزارش هایی پیرامون «آسباد»ها در ایران تهیه شده كه نشان داده است نخستین آسیاب های بادی در خراسان جنوبی به علت بادهای ۱۲۰ روزه سیستان ساخته شده و امروز هم در حال احیا و ثبت جهانی است. وجود این «آسبادها» اثبات می كند ایرانی ها از ابتدا به استفاده صحیح از انرژی باد واقف بوده اند اتفاقی كه سبب تولید كمتر آلودگی هوا هم می شود. برنامه «طبیعت ۳۶۰ درجه» با رویكرد بررسی پرونده های مختلف زیست محیطی در حوزه های طبیعی و انسانی و با دعوت از میهمانان مختلف مسائل مبتلابه محیط زیست امروز ایران را با نگاهی موشكافانه و دقیق بررسی می كند.
این برنامه كاری است از گروه دانش و اقتصاد به تهیه كنندگی و اجرای پرهام دیباج كه پنجشنبه ها ساعت ۱۷: ۳۰ از شبكه دو سیما پخش می شود و بازپخش آن جمعه ساعت ۷: ۰۰ خواهد بود. ۲۵۸۲۵۸

1398/11/03
20:07:20
5.0 / 5
4258
تگهای خبر: جشن , دانش , سفر , گل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی