لامینور در جشنواره ثبت نام نكرد؟

لامینور در جشنواره ثبت نام نكرد؟ به گزارش كاركادو درحالی كه زمان ثبت نام فیلم های سی وهشتمین جشنواره فیلم فجر به پایان رسید، خبری از حضور رضا درمیشیان تهیه كننده فیلم مهرجویی و تكمیل فرم حضور این فیلم در جشنواره منتشر نشده است.


به گزارش كاركادو به نقل از خبر آنلاین، مهلت ثبت نام فیلم ها جهت شركت در سی وهشتمین جشنواره فیلم فجر پنجشنبه گذشته به پایان رسید و حالا این جشنواره هم كیمیایی دارد، هم حاتمی كیا و هم مجیدی، اما اخبار ضدونقیض حكایت از این دارند كه رضا درمیشیان باآنكه برای فیلم «مجبوریم» خودش فرم شركت در جشنواره را پر كرده اما برای فیلم «لامینور» داریوش مهرجویی اقدامی نداشته است. اما علل این اتفاق چیست؟ «لامینور»، مستقلِ پرحاشیه این شاید بهترین تعریف برای فیلمی باشد كه تهیه كننده اش اصرار دارد مستقل بودن آنرا در تمام خبرهایی كه درباره اش منتشر می شود ذكر كند. در ابتدا در خط انتهایی خبرهایی كه توسط روابط عمومی این فیلم منتشر می شد این مستقل بودن اینطور آمده بود: «لامینور» فیلمی است كه كاملا بدون حمایت دولتی و سازمان سینمایی تولید می شود.» اما بعد از ماجراهای جدال رضا درمیشیان با بنیاد فارابی و نامه نگاری هایی كه میان این دو با مبحث صندوق پشتیبانی از هنرمندان و درخواست مدارك از جانب این صندوق از مهرجویی رخ داد این جمله اینطور تغییر كرد: «لامینور» فیلمی است كه كاملا بدون حمایت دولتی، بنیاد فارابی و سازمان سینمایی تولید می شود.»
چرا «لامینور» در جشنواره نیست؟ می گویند «لامینور» دنباله ای است بر فیلم پرحاشیه «سنتوری». فیلمی كه در جشنواره درخشید و بهترین فیلم از نگاه تماشاگران شد اما در همان روزهای اول اكران از پرده پایین آمد و اكران آن برای همیشه به پایان رسید. بعدتر یك كپی از آن به سرعت در سایت های دانلود فیلم و بساط فیلم فروش های كنار خیابان توزیع شد و به شدت مورد استقبال قرار گرفت و در نهایت پس از اینكه تهیه كننده آن فرامرز فرازمند به صورت ناگهانی درگذشت اجازه پخش ویدئویی این فیلم صادر شد. این دنباله را مهرجویی سال ها بود كه تصمیم به ساختش داشت. هربار خبرهایی از مذاكراتش با خواننده های نامی و مطرح منتشر و پس از چند روز از جانب یكی از طرفین یا هر دو طرف تكذیب شد. مذاكراتی كه گاهی حتی جنجالی شد و خبرهای داغی از آن منتشر گردید. از محسن چاوشی تا امیر مقاره خواننده «ماكان بند» برای حضور در این فیلم كاندیدا شدند تا در نهایت كاوه آفاق خواننده راك به این فیلم رسید و جلوی دوربین مهرجویی رفت. از جانب دیگر در «لامینور» خبری هم از بهرام رادان نیست و به جای او نخستین تصویری كه از فیلم انتشار یافته، تصویر دختری است كه سنتور می نوازد تا این گمانه را به وجود بیاورد كه كارگردان «اشباح» این دفعه سراغ سوژه ملتهب تری رفته است. از سوی دیگر در سال های اخیر حرفی میان تهیه كننده ها و كارگردان ها گفته می شود كه شاید دلیلی باشد بر عدم حضور «لامینور» در جشنواره سی وهشتم. حرف درگوشی ای كه از این می گوید كه فرستادن فیلم ها به جشنواره حاشیه و جنجال فیلم را بیشتر می كند. اینكه برخی رسانه های خاص از همان نخستین اكران در جشنواره اصطلاحا پنبه بعضی فیلم ها را می زنند و فیلم در اكران به مشكل می خورد، درست یا غلط، البته نكته ای است كه بارها و بارها در جشنواره ها شنیده می شود. نكته ای كه بعضی تهیه كننده ها مستقیما آنرا درباره منتقد مطرح برنامه «هفت» تكرار می كنند و از فشار برای ممیزی فیلمشان پس از نقدهای این منتقد می گویند. اینها همه در كنار هم و تجربه های ناموفق آخرین حضورهای این كارگردان در جشنواره فیلم فجر شاید دلایلی باشد بر اینكه داریوش مهرجویی قید حضور در جشنواره سی وهشتم و رقابت با مسعود كیمیایی و ابراهیم حاتمی كیا و مجید مجیدی و یك فهرست بلندبالا از كارگردان های جوان و تازه نفس سینمای ایران را زده و در نهایت فیلمش را به جشنواره نفرستاده است. ۲۵۸۲۵۸

1398/09/02
17:24:26
5.0 / 5
4354
تگهای خبر: تصویر , ثبت نام , جشن , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی