كاروان شاعران و نویسندگان ایرانی عازم كربلا شد

كاروان شاعران و نویسندگان ایرانی عازم كربلا شد به گزارش كاركادو مراسم بدرقه «كاروان شاعران و نویسندگان ایرانی» شب گذشته (۱۷ مهر) با حضور اعضای این كاروان ادبی در حوزه هنری استان تهران برگزار گردید.


به گزارش كاركادو به نقل از ایسنا بر مبنای خبر رسیده، این كاروان كه با مشاركت سازمان تبلیغات اسلامی و حوزه هنری تشكیل شده، تهران را به مقصد كربلا ترك كرد.

در ابتدای مراسم بدرقه، مستند «طواریج واژه ها» به كارگردانی حسن حبیب زاده برای حاضران اكران شد؛ این مستند روایت اولین سفر كاروان شاعران و نویسندگان ایرانی در سال ۱۳۹۶ به كربلا بود.
در بخش بعدی مراسم محسن مومنی شریف - نویسنده و رئیس حوزه هنری - برای حاضران سخنرانی كرد. وی در سخنانش حوزه هنری را خانه همه شاعران و نویسندگان انقلاب خواند.
رئیس حوزه هنری همینطور اظهار نمود این كاروان ادبی عازم كربلا و شعرخوانی هایش در مواكب و در حضور زائرین، او را به یاد كاروان های شاعرانی كه عازم جبهه های جنگ شدند و در سنگرها شعرخوانی كردند، می اندازد.

سخنران دوم این مراسم محمدرضا وحیدزاده - شاعر و از مسؤلان اصلی این كاروان - بود. وی در سخنان خود شرحی از چگونگی شكل گیری این كاروان و تاریخچه اش و هم گزارشی از برنامه های پیش روی این كاروان برای مخاطبان عرضه داد. همینطور از اجرای یك ایده ادبی در كاروان و روایتش توسط جابر مطهری زاده كارگردان و مستندساز حاضر در كاروان اطلاع داد.
سخنران سوم برنامه سعید حدادیان - شاعر و مداح خاندان (ع) - بود كه در سخنان خود از حضور شاعرانه در اربعین و اهمیت روایت گری و فعالیت شاعران و نویسندگان بعنوان نخبگان فرهنگی كشور در این رویداد سخن گفت.
حدادیان مجموعه سوالاتی را كه هر زائر و بخصوص یك زائر هنرمند در این سفر باید از خود بپرسد برای حاضران برشمرد و از شعر و سفرنامه های موفقی كه نویسندگان و شاعران قدیمی تر در سفرهای این چنینی نگاشته اند یاد كرد.
او تصریح كرد: همان گونه كه «پرستو در قاف» علیرضا قزوه مكه و مدینه را برای دانش آموزان دبستانی روایت كرده است شاعران و نویسندگان جوان هم باید كربلا و اربعین را برای كودكان و نوجوانان روزگار خود روایت كنند.

علی اصغر عزتی پاك، مصطفی محدثی خراسانی، مهدی جهاندار، عباس احمدی، حامد جلالی، ابراهیم اكبری دیزگاه، مهدی زارعی، محمدحسین انصاری نژاد، محمدقائم خانی، محمد خادم، علیرضا سمیعی، مبین اردستانی، سیدحسین موسوی نیا، عالیه مهرابی، مرضیه نفری، ایمان طرفه، زهرا سپهكار، فاطمه سلیمان پور، فاطمه نانی زاد، بشری صاحبی، منصوره محبی و... همچون شاعران و نویسندگانی هستند كه در این كاروان ادبی حضور دارند.




1398/07/18
14:34:51
5.0 / 5
4331
تگهای خبر: جوان , سفر , شعر , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی