آغاز ثبت نام جوایز شهید آوینی و كمال الملك از جانب بنیاد نخبگان

آغاز ثبت نام جوایز شهید آوینی و كمال الملك از جانب بنیاد نخبگان به گزارش كاركادو سومین دوره انتخاب برگزیدگان جایزه شهید آوینی (سرآمدان هنری) و دومین دوره انتخاب برگزیدگان جایزه كمال الملك (مستعدان برتر هنری) از جانب بنیاد ملی نخبگان به مرحله اجرا در می آید.


به گزارش كاركادو به نقل از ایسنا، متقاضیان علاقه مند (رده مستعدین برتر) می توانند از تاریخ ۲۳ شهریور ماه تا اختتام مهر ماه امسال با مراجعه به سامانه جامع اطلاعاتی بنیاد ملی نخبگان به نشانی http: //sina.bmn.ir، ضمن نام نویسی در بخش «نام نویسی متقاضی» و انتخاب گزینه «هنری» در بخش «حوزه فعالیت»، اطلاعات خودرا ارسال نمایند.
مستعدین برتر پس از بارگذاری مدارك در سامانه، كلیه آثار و مدارك خود كه امكان بارگذاری بر روی سامانه را ندارد، بصورت لوح فشرده (CD) به آدرس بنیاد ملی نخبگان خیابان آزادی، بین خیابان نواب و خیابان رودكی، دفتر الگوسازی و تكریم نخبگان ارسال نمایند.
متقاضیان علاقه مند (رده سرآمدان هنری) تصویری نیز از كلیه آثار و مدارك خودرا بصورت لوح فشرده (CD) به آدرس بنیاد ملی نخبگان خیابان آزادی، بین خیابان نواب و خیابان رودكی، دفتر الگوسازی و تكریم نخبگان یا پست الكترونیكی به آدرس asatid@bmn.ir تا اختتام مهرماه ارسال نمایند.
مدت زمان ارسال آثار و مدارك قابل تمدید نیست، از اینرو علاقه مندان نسبت به ارسال مدارك در بازه زمانی مشخص شده، توجه و دقت كنند.
برگزیدگان هنری در گروه های هشت گانه هنر، «هنرهای نمایشی»، «هنرهای تجسمی»، «هنرهای سینمایی»، «موسیقی»، «هنرهای سنتی»، «صنایع دستی»، «معماری و شهرسازی» و «هنرهای چندرسانه ای» و در دو رده «مستعد برتر هنری» و «سرآمد هنری» تعریف می شوند.
شروط لازم برای مستعدین برتر هنری
مستعد برتر هنری به فردی اطلاق می شود با استعداد ویژه كه فعالیت های هنریِ وی نشان از آتیه درخشان هنری داشته باشد، ولی لازم است این استعداد به مدد لطف الهی، تلاش فردی و پشتیبانی مراجع ذی ربط، هرچه بیشتر از قوه به فعل درآید تا به «سرآمد هنری» تبدیل گردد.

مهم ترین شاخصه های شناسایی مستعد هنری عبارت است از: "آثار هنری وی دارای نشانه هایی خلاقانه، نوآورانه، واجد ارزش های بدیع هنری و متفاوت باكار عموم باشد"، "آثار هنریِ او متعهدانه، اخلاق مدار و در راه تعالی انقلاب و آداب اسلامی ـ ایرانی باشد"، "جوان، در محدوده سنی ۱۵ تا ۴۰ سالگی، باشد"، "متقاضی دارای حداقل ۳ سال فعالیت مستمر در رشته هنری مورد نظر باشد".
شروط لازم برای سرآمدان هنری

سرآمد هنری فردی است كه برمبنای ذوق، خلاقیت سرشار و تلاش خود به جایگاهی ممتاز در بین همگنان دست یافته باشد.

مهمترین شاخصه های شناسایی سرآمد هنری عبارت است از: "صاحب سبك و روشی نوآورانه در آفرینش آثار هنری باشد و سال های متمادی از عمر خودرا در آن حوزه هنری به صورت فعال و پیشرو سپری كرده باشد"، "آثار هنری او متعهدانه، اخلاق مدار و در راه تعالی انقلاب و آداب اسلامی – ایرانی باشد" و "در محدوده سنی بالاتر از ۴۰ سال باشد".
برمبنای اعلام پایگاه بنیاد ملی نخبگان، صرفاً فعالیت های مرتبط حوزه هنری مورد بررسی قرار می گیرند. هر یك از مصادیق اشاره شده در شیوه نامه دارای امتیازی برای شناسایی افراد مستعد و سرآمد است و داشتن شرایط یك بند، الزاماً به معنای برگزیدگی نیست.
بدیهی است بعد از بارگذاری و ارسال مدارك توسط متقاضی، روند بررسی و امتیازدهی توسط كارگروه های تخصصی بنیاد ملی نخبگان مشتمل بر داورانی مجرب شروع شده و نتیجه آن در وقت مقتضی اعلام می شود. نتیجه بررسی های دقیق و كارشناسی كارگروه های تخصصی، قابل تجدید نظر نیست.
متقاضیان علاقه مند (مستعدین برتر هنری و سرآمدان هنری) پیش از ارائه درخواست، بخشنامه و شیوه نامه را با دقت مطالعه و سپس برای ارسال مدارك اقدام نمایند.1398/06/23
22:13:58
5.0 / 5
4293
تگهای خبر: تصویر , ثبت نام , جایزه , جوان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی