اداره كل هنرهای تجسمی تاكید كرد

خلق اثر هنری مجوز نمی خواهد

خلق اثر هنری مجوز نمی خواهد كاركادو: اداره كل هنرهای تجسمی اعلام نمود كه خلق اثر هنری نیاز به ستاندن هیچگونه مجوزی از طرف دولت ندارد.


به گزارش كاركادو به نقل از ایسنا، به دنبال سوالات مطرح شده در فضای عمومی و هنری و برخی رسانه ها در خصوص صدور مجوز برای مجسمه سازان، اداره كل هنرهای تجسمی اعلام می كند، خلق اثر هنری نیاز به ستاندن هیچ گونه مجوزی از طرف دولت ندارد.
واحد ارتباطات و رسانه اداره كل هنرهای تجسمی با انتشار خبری در این زمینه توضیح داد: «صدور مجوز فعالیت برای تعداد كمی از مجسمه سازان، به اصرار و درخواست انجمن هنرمندان مجسمه ساز صورت گرفت. برای اینكه بعضی از مجسمه سازان با شهرداری گرفتار مشكل شدند و به سبب اینكه شهرداری فعالیت انجمن را به رسمیت نمی شناسد، بدین جهت انجمن از اداره كل هنرهای تجسمی در خواست كرد تا مجوز فعالیت برای این تعداد صادر كند تا آنها بتوانند مشكلات خودرا با شهرداری برطرف كنند كه این امر جنبه عمومی نداشته و صرفاً در یك مقطع زمانی برای حل مشكل هنرمندان مجسمه ساز برای فك پلمپ كارگاه بوده است كه متأسفانه بعضی از افراد با ادعای لزوم اخد مجوز فعالیت هنری برای هنرمندان این مساله را به چالش كشیده و منتشر نمودند. ضمن آنكه پیش تر «عباس مجیدی» رئیس انجمن هنرمندان مجسمه ساز نیز اظهار داشت: نهادهای رسمی كشور مانند شهرداری و دیگر ادارات فعالیت های صنفی انجمن ها همچون انجمن مجسمه سازان را به رسمیت نمی شناسند و بدین جهت از اداره كل هنرهای تجسمی تقاضا كردیم، مجوزی در خصوص فعالیت مجسمه سازی صادر شود تا مشكل آنها با شهرداری حل شود.
درانتها واحد ارتباطات و رسانه اداره كل هنرهای تجسمی موكدا اعلام نموده است:
«خلق آفرینش اثر هنری نیازمند دریافت مجوز نیست و هنرمندان لازم است مسائل حرفه ای رشته هنری و تخصصی خودرا بوسیله انجمن مربوطه و با همكاری این اداره كل حل و فصل كنند.»
منبع:

1398/03/28
13:56:50
5.0 / 5
5396
تگهای خبر: اثر هنری , مجسمه , مجوز , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی