یك طلبه كامرونی: تلاش می نماییم نمایشگاه قرآن را در كامرون برگزار نماییم

یك طلبه كامرونی: تلاش می نماییم نمایشگاه قرآن را در كامرون برگزار نماییم به گزارش كاركادو یك طلبه از كشور از كشور كامرون اظهار داشت: تلاش می نماییم نمایشگاه قرآن را در كامرون برگزار نماییم و ایرانی ها را دعوت می نماییم تا ببینند كامرونی ها چطور درباره قرآن و عترت كار می كنند.


احمد اومونو در گفتگو با ایسنا، در حاشیه «چهاردهمین نمایشگاه بین المللی قرآن و عترت مشهد» در مورد آداب و رسوم كشور كامرون در ماه مبارك رمضان و چگونگی برگزاری نمایشگاه قرآن در كامرون اظهار نمود: ما تلاش می نماییم كه نمایشگاه قرآن و عترت در كامرون برگزار گردد ولی هنوز این كار را شروع نكردیم؛ چون احتیاج به كار دارد. اگر نمایشگاه قرآن برگزار نماییم، ایرانی ها را دعوت می نماییم تا ببینند كامرونی ها چطور درباره قرآن و عترت كار می كنند.
این طلبه اضافه كرد: من تقریباً دو سال است ك ه اینجا هستم؛ كشور كامرون در غرب آفریقا قرار دارد، جمعیت آن ۳۰ میلیون نفر هستند و مسلمانان تقریباً ۴۰ درصد هستند و شیعیان آن تقریباً یك درصد هستند.
احمد اومونو افزود: مذهب تشیع و خاندان تقریباً از سال ۱۹۹۹ به كامرون وارد شد. یك عالم و محقق كامرونی به ایران سفر كرده و با علمای اینجا مباحثه كرده و بعد از آن به كامرون برگشت و مذهب تشیع را معرفی نمود و تا به امروز الحمدالله تعداد ماه ۱۰۰۰ نفر شده است. ما در كامرون مدارس خاندان را برپا كردیم و تلاش می نماییم كه مردم با مذهب خاندان آشنا گردند.
وی اظهار نمود: در ماه رمضان در كامرون همه مردم تلاش دارند كه هر شب همه افطار كنند و هر روز قرائت قرآن برگزار می شود؛ ما اهل سنت را به مساجدمان دعوت می نماییم و اهل سنت هم ما را به مساجدشان دعوت می كنند؛ به علت این كه مشكل بین شیعه و سنی كه در بعضی كشورها وجود دارد، الحمدللّه در كامرون وجود ندارد. ما با هم چه شیعه و سنی و مسیحی به خاطر انسانیت با هم زندگی می نماییم.
احمد اومونو عنوان داد: نمایشگاه قرآن در مشهد خیلی عالی بوده؛ ایران كشوری است كه امنیت دارد و رئیس جمهور اسلامی دارد كه درباره تبلیغ اسلامی خیلی زحمت می كشد. مردم ایران بسیاری از لحاظ علمی به نمایشگاه علاقه مندند؛ هر روز می آیند و از كشورهای خارجی كه اینجا هستند، سوال می پرسند.1398/02/31
15:43:59
5.0 / 5
5011
تگهای خبر: سفر , نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی