معاون میراث فرهنگی استان قزوین:

پروژه بهسازی سبزه میدان در قالب ضوابط میراث فرهنگی است

پروژه بهسازی سبزه میدان در قالب ضوابط میراث فرهنگی است كاركادو: معاون میراث فرهنگی استان قزوین به پروژه بهسازی و بازسازی سبزه میدان اشاره نمود و اظهار داشت: سال قبل یكی از اتفاقات خوبی كه در مجموعه سبزه میدان رخ داد بهسازی معابر منتهی به دولت خانه بود و این پروژه در قالب ضوابط سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان است و پیش از شروع كار عمرانی استعلامات لازم از این سازمان ستاندن شده است.


امیر ارجمند معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، به پروژه بهسازی و بازسازی سبزه میدان اشاره و اظهار نمود: سال قبل یكی از اتفاقات خوبی كه در مجموعه سبزه میدان رخ داد بهسازی معابر منتهی به دولت خانه بود.
وی ادامه داد: این پروژه در قالب ضوابط سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوده و پیش از شروع كار عمرانی استعلامات لازم از این سازمان ستاندن شده است.
ارجمند اشاره كرد: اختلاف سطح كد كاخ چهل ستون با محوطه سبزه میدان یك متر و 40 سانت بوده و كف سازی و بهسازی مجموعه سبزه میدان كاملاً در قالب ضوابط این سازمان انجام شده است.
این مسئول با تاكید بر اینكه نیاز است هسته تاریخی شهر پیاده محور شود، بیان كرد: از آنجائیكه این سازمان پیگیر چنین پروژه هایی است می توان گفت بهسازی دولت خانه صفوی فتح بابی برای شروع عملیات های بعدی سازمان میراث فرهنگی خواهد بود.
وی اظهار نمود: ایام نوروز در سمت دولت خانه چندین المان هایی نصب شده بود كه به سبب مغایرت با سیما و منظر شهری جلوی آن گرفته و این المان ها جمع آوری شد.
معاون میراث فرهنگی قزوین اشاره كرد: با این وجود یكی از رسالت های این سازمان توجه به مباحث فرهنگی است و نصب المان های موقت در قالب ضوابط بلامانع خواهد بود.
این مسئول در ادامه با تاكید بر ضرورت معرفی بیشتر شهر قزوین عنوان كرد: از هر نوع فعالیتی در معرفی شهر قزوین استقبال می شود تا قزوین در میان مردم كشورمان و گردشگران بین المللی معرفی شود.
وی اشاره كرد: درصدد آن هستیم كه قزوین را در میان كشورهای همسایه بیشتر از گذشته معرفی نماییم تا توریستهای خارجی به سمت استان قزوین گرایش پیدا كنند.
ارجمند درانتها اعلام نمود: از ۲۸ اردیبهشت تا سوم خرداد ماه بازدید از همه موزه ها و بناهای تاریخی استان قزوین از ساعت هشت بامداد تا هشت شب برای شهروندان بلاعوض است.

منبع:

1398/02/30
15:01:17
5.0 / 5
5149
تگهای خبر: تاریخی , رمان , فرهنگ , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی