یك مقام مسؤول فرانسوی:

هنر روابط ایران و فرانسه را می تواند تقویت كند

هنر روابط ایران و فرانسه را می تواند تقویت كند به گزارش كاركادو سیلویا بارتلومی، رئیس شورای منطقه ای در جنوب فرانسه است كه ۱۲ ناحیه را مدیریت می كند. او تاكنون به ایران سفر نكرده اما آنرا سرزمین اسرارآمیزی می داند كه داستان های هزار و یك شب را به خاطر می آورد.


بارتلمی كه معاون دپارتمان "اوباین" معروف به شهر سفال و سرامیك در فرانسه است، در بازدید از نمایشگاه جاده ابریشم كه با حضور هنرمندان ایران و ازبكستان در این كشور برگزار شده است، درباره گام هایی كه برای نزدیك تر شدن روابط این كشورها و فرانسه می توان برداشت به ایسنا اظهار داشت: زبان های مختلفی در دنیا وجود دارد كه هنر از آن جمله است. هنر زبان مشترك دنیا است و هیچ حد و مرزی ندارد و از راه آن مردم می توانند با یكدیگر ارتباط برقرار كنند. هنر، بخصوص سفال و سرامیك، می تواند پل ارتباطی ایران و فرانسه باشد.
معاون استاندار اكس مارسی پرووانس افزود: در سطح ملی شاید نتوانم كار زیادی برای تقویت روابط ایران و فرانسه انجام دهم اما در سطح منطقه ای می توان كارهایی شبیه برگزاری این نمایشگاه را با حضور هنرمندان انجام داد.
بارتلمی اظهار داشت: ایران به لحاظ تاریخ و هنرهایی چون سفال همیشه كشور مهمی بوده است. منطقه اوباین هم از این نظر منطقه با اهمیتی در فرانسه است كه می توان روی این اشتراكات كار كرد. از ایران هنرهای زیادی به جهان انتقال یافته، می توانیم با هنرمندان آن بخصوص در سفال و سرامیك تبادل اطلاعات داشته باشیم.
نمایشگاه جاده ابریشم به همت گروهی از معماران، هنرمندان و جامعه هنری فرانسه بعد از چند سفر به ایران و كشورهای جاده ابریشم در جنوب این كشور برگزار شده است كه هنرمندانی از ایران و ازبكستان در آن حضور دارند. این نمایشگاه در مركز سفال و سرامیك فرانسه، شهر اوباین برگزار شده كه در جریان آن سفال و سرامیك ایران هم ارائه شد.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود كنید: video/mp4

1398/02/29
15:23:52
5.0 / 5
4794
تگهای خبر: سفر , نمایشگاه , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی