اعلام اولویت های اداره كل هنرهای نمایشی در سال 98

اعلام اولویت های اداره كل هنرهای نمایشی در سال 98 به گزارش كاركادو اولویت های اداره  كل هنرهای نمایشی در سال ۱۳۹۸ به ترتیبی تعیین و اعلام شده اندكه خیلی از آنها از وظایف اصلی و عادی این اداره كل محسوب می شوند.


به گزارش كاركادو به نقل از روابط عمومی اداره كل هنرهای نمایشی، در سومین جلسه شورای راهبردی تئاتر كه روز سه شنبه ۱۴ اسفند برگزار شد، ۱۰ مبحث بعنوان اولویت های اداره كل هنرهای نمایشی در سال ۱۳۹۸ تصویب و اعلام گردید كه البته به جز چند مورد، بیشتر آنها اتفاق ویژه ای نیستند و درواقع مواردی هستند كه در هر شرایطی انتظار پیگیری آنها وجود دارد.
این اولویت ها عبارتند از:
۱. نظر به اینكه نقش های تكلیف شده قانونی به اداره كل هنرهای نمایشی، امور سیاست گذاری، حمایت و نظارت بر فعالیت های تئاتر است و پرداختن به دیگر امور، همچون امور تصدی گری و اجرا، علاوه بر موانع قانونی در ایفای مناسب نقش های تكلیفی، ایجاد اختلال می كند، مقرر شد اداره كل حداكثر تلاش خویش را به منظور تشكل بخشی به هنرمندان تئاتر و تقویت تشكل های موجود، به خصوص خانه تئاتر و واگذاری حداكثری امور اجرایی و تصدی گری به آنها و همچون مهیا نمودن و برخورداری از امكان مطالبه گری و پی گیری های منتج به نتیجه از راه تشكیلات صنفی، مبذول دارد.
۲. تهیه، ثبت و در اختیارگذاری اطلاعات كاربردی با مبحث تئاتر و ایجاد زیرساخت های لازم برای ایجاد «بانك اطلاعات تئاتر كشور»
۳. ضابطه مندی تمامی فعالیت های مرتبط به تئاتر
۴. مطالعه جدی در مورد نحوه و چگونگی برگزاری جشنواره ها و به خصوص جشنواره های بین المللی تئاتر
۵. كوشش برای بالفعل كردن امكانات و فرصت های بالقوه موجود برای توسعه و ارتقای تئاتر همچون فعال كردن سالن های موجود در كشور یا شناسایی و معرفی امكانات و فرصت ها و بودجه های دولتی، عمومی یا خصوصی با تاكید و در اولویت قرار دادن مضاعف نقش شهرداری ها، وزارت آموزش و پرورش و سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران
۶. حمایت همه جانبه و افزایش روش ها و فرصت های پشتیبانی از سرمایه گذاری بخش خصوصی
۷. پشتیبانی از تولید و سرمایه گذاری های مردمی با جست وجوی روش های ایجاد امكان برخورداری از صرفه اقتصادی و در اولویت قرار دادن اهداف فرهنگی، به عوض اهداف اقتصادی و تجاری، در چهارچوب ایجاد و توسعه تئاترهای جامعه بنیان (Community theatre)
۸. پشتیبانی از انجام پژوهش ها و مطالعات تئاتری و تأسیس حداقل یك «مركز پژوهش های تئاتر»
۹. تمركز بر طراحی «طرح ملی حفظ نمایش های سنتی و آئینی ایران»
۱۰. توجه به ثبت تاریخ شفاهی تئاتر
متن كامل صورت جلسه این شورا در سایت «ایران تئاتر» منعكس شده است.1397/12/26
14:49:29
5.0 / 5
4639
تگهای خبر: اهدا , تئاتر , جشن , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی