ششمین دو سالانه تذهیب های قرآنی پایان یافت

ششمین دو سالانه تذهیب های قرآنی پایان یافت به گزارش كاركادو دبیر هنری دو سالانه های تذهیب های قرآنی اظهار داشت: نگاه خاص به فرهنگ فاخر ایرانی اسلامی، دستیابی به هنر حال و آینده، پرهیز جدی از جانبه نگری در برگزاری دو سالانه ها، ارتقای سطح علمی و مخاطبین با استفاده از كارگاه ها، انتشار محتواهای آموزشی به شیوه گوناگون و...، از اهداف دو سالانه تذهیب های قرآنی است.


به گزارش كاركادو به نقل از ایسنا، رضا مهدوی، دبیر هنری دو سالانه های تذهیب های قرآنی، در مراسم اختتامیه ششمین دو سالانه تذهیب های قرآنی كه در مؤسسه فرهنگی قدس برگزار شد، با بیان این مطلب اظهار نمود: خوشبختانه این جشنواره از آغاز تأسیس خود با فراز و نشیب های موجود، با نظم خاصی به مسیر خود ادامه داد تا اینكه به مرحله ششم خود رسید. امیدواریم كه با سیاست های جدیدی كه این دو سالانه با مساعدت بیشتری نسبت به دوره های گذشته به دنبال گرفته، برنامه های كارگاهی را هم به صورت منظم و مداوم در سال آینده داشته باشد و در دو سالانه آینده در مرحله بین المللی برگزار گردد.
وی افزود: نگاه خاص به فرهنگ فاخر ایرانی اسلامی، دستیابی به هنر حال و آینده، پرهیز جدی از جانبه نگری در برگزاری دو سالانه ها، ارتقای سطح علمی و مخاطبین با استفاده از كارگاه ها، انتشار محتواهای آموزشی به شیوه گوناگون و...، همچون اقداماتی بوده است كه در این مسیر از آن بهره مند شدیم.
دبیر هنری دو سالانه های تذهیب های قرآنی عنوان كرد: به عقیده بعضی از صاحب نظران برگزاری این جشنواره ها نقش بسزایی در ارتقای هنرهای اصیل ایرانی بخصوص تذهیب و گل مرغ داشته است و ذائقه هنرمندان و مخاطبین خویش را تحت تأثیر قرار داده است.
مهدوی اظهار نمود: ما هم تمام تلاش خویش را در این مسیر به كار برده ایم تا هنرمندان با كم ترین دغدغه و سختی، آثار خویش را به دبیرخانه ارسال نمایند و بعد از برگزاری این نمایشگاه، كتاب ویژه ای از تصاویر نمایشگاه تهیه و به آنها عرضه شود تا آنها بتوانند با استفاده از این عكس ها به آثار خود قدرت داده و آثار فاخرتری را خلق كنند.
وی تعداد آثار رسیده به این دو سالانه را بر شمرد و اظهار داشت: تعداد آثار رسیده به دبیرخانه ۱۹۹ اثر از ۱۵۴ شركت كننده است كه از این تعداد آثار رسیده، ۹۶اثر در گرایش تذهیب، ۸۰ اثر در گرایش گل و مرغ لاكی و آبرنگی، ۱۲ اثر تشعیر، هشت اثر فرش و سه اثر هم در بخش كاشی سنتی همچون آثاری بوده است كه به این دوره از دو سالانه به دبیرخانه ارسال شده است.
دبیر هنری دو سالانه تذهیب های قرآنی تصریح كرد: در این میان هم تعداد آثار راه یافته به نمایشگاه ۱۱۸ اثر بوده است كه از این تعداد ۵۵ اثر تذهیب، ۴۴ اثر گل و مرغ لاكی و آبرنگی، ۱۲ اثر تشعیر، پنج اثر از طراحی فرش و سه اثر هم از طراحی كاشی سنتی؛ بوده است.
مهدوی اظهار داشت: ۴۴ نفر از تهران، ۳۳ نفر از خراسان رضوی، ۱۹ نفر از اصفهان، ۱۰ نفر از البرز و مازندران، هشت نفر از قزوین، پنج نفر از فارس، قم و چهار محال و بختیاری، سه نفر از آذربایجان شرقی و كردستان، دو نفر از گیلان، همدان، مركزی و كرمانشاه، یك نفر هم از خراسان شمالی آثار خویش را به دبیرخانه این جشنواره ارسال كردند. این جشنواره به صورت ملی بوده اما یك نفر هم از كشور افغانستان هم به علت علاقه به به این هنر توانست در این جشنواره حضور یابد.
دبیر دو سالانه تذهیب های قرآنی تصریح كرد: امیدواریم كه در دو سالانه های آینده شاهد حضور بیشتر شركت كنندگان داخلی و خارجی از كشورهای مسلمان باشیم.
در حاشیه این مراسم از كتاب آثار برگزیده پنجمین دو سالانه تذهیب های قرآنی رونمایی گردید.1397/10/24
20:43:58
5.0 / 5
4551
تگهای خبر: اهدا , جشن , جشنواره , رمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی